Na konkretne terminy szczepień do dzisiaj zarejestrowało się 431 tys. 782 osoby powyżej 80 lat

0
fot. archiwum
Jeśli chodzi o szczepienia seniorów powyżej 80. roku życia, do poniedziałku do godz. 14 zarejestrowało się na konkretne terminy 431 tys. 782 osoby; cała ta grupa wiekowa liczy1,7 mln osób – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michal Dworczyk.

Dworczyk na konferencji prasowej w Warszawie mówił m.in. o zaawansowaniu szczepień w grupie „zero”, obejmującej pracowników podmiotów prowadzących działalność leczniczą. „Do tej pory zaszczepiliśmy ponad 474 tys. pacjentów w ramach etapu +zero+” – poinformował. Zaznaczył, że zapisy osób z tej grupy zakończyły się 14 stycznia i w ramach tych zapisów zgłosiło się kolejne 580 tys. pacjentów.

„To oznacza, że łącznie z pierwszej grupy, która jest szacowana na 1 mln 300 tys. osób, zgłosiło się ok. 1 mln 50 tys. osób” – poinformował. Dodał, że to daje ponad 81 proc. osób z grupy „zero”.

„Natomiast jeśli chodzi o szczepienia populacyjne, szczepienia seniorów powyżej 80. roku życia, do poniedziałku do godz. 14 zarejestrowało się już na konkretne terminy 431 tys. 782 osoby; przypomnę, że jest to grupa licząca 1,7 mln osób” – powiedział szef KPRM zaznaczając, że seniorzy powyżej 80. roku życia zapisują się od piątku. Podkreślił, że ocenia pozytywnie dynamikę zapisów w ramach tej grupy.

Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia ub.r. Obecnie trwają szczepienia grupy „zero”, czyli m.in. personelu medycznego. Od 15 stycznia seniorzy po 80. roku mogą zarejestrować się na szczepienia przeciw Covid-19, a od 22 stycznia będą mogły to zrobić osoby od 70. roku życia. Szczepienia wszystkich seniorów 70+ mają rozpocząć się 25 stycznia. Ponadto, od 15 stycznia uruchomiony został formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia. (PAP)