Chorzy na raka znajdują pomoc w internecie

0

Pacjentom onkologicznym zależy na tym, by trafić w ręce najlepszych specjalistów. Pomóc w wyborze lekarza może ocena innych chorych. Zamiast dzwonić do znajomych i u nich szukać informacji, lepiej przejrzeć internetowy ranking ośrodków leczniczych – opinie i najważniejsze dane zostały zgromadzone w jednym miejscu.


 

Z badań CBOS wynika, że większość Polaków (68%) jest niezadowolonych z krajowej służby zdrowia. Dostrzegamy zalety systemu, takie jak łatwe i szybkie umawianie się na wizytę do lekarzy pierwszego kontaktu (74%), lecz odczuwamy również trudności związane np. z niedostępnością specjalistów (85%) czy badań diagnostycznych (67%). Życzliwość samych lekarzy pozytywnie ocenia 58% badanych.

Dokładne poinformowanie o stanie zdrowia oraz przedstawienie dopracowanego planu leczenia zmniejszają strach chorych, dlatego przy wyborze lekarza większość osób szuka profesjonalisty nie tylko mającego wiedzę i tytuły, lecz także komunikatywnego, miłego i życzliwego. „Doceniamy specjalistów, którzy zdobyli uznanie w oczach pacjentów, i staramy się polecać ich dalej za pośrednictwem naszego portalu” – mówi serwisowi infoWire.pl Agata Polińska, współtwórczyni portalu Onkomapa.pl.

Chorzy oceniają w internecie zarówno lekarzy, jak i ośrodki leczenia – w zależności od tego, jak są tam traktowani. „Niektóre placówki uzyskują niewiele ponad trzy punkty w pięciostopniowej skali. Są jednak i takie miejsca, których ocena zbliża się do tej najwyższej. Te ośrodki staramy się wyróżniać za szczególne zaangażowanie i dbałość o pacjentów. Uważamy, że dla chorych to ważne i cenne informacje” – stwierdza ekspertka.

źródło: www.infowire.pl
foto: www.freeimages.com