Wjechał w barierki i uciekł. Na policję zgłosił się inny kierowca?

0

W sobotę (5.08) około godz. 20:45 w Brzegu, na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Piastowskiej, kierowca osobówki stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi na chodnik. Kierujący seatem staranował kilka przęseł barier drogowych (tzw. balustrady U-12a) i odjechał z miejsca zdarzenia.


Policjanci z Brzegu prowadzą w tej sprawie dochodzenie, ponieważ na policję zgłosił się inny kierowca niż ten, którego wskazują świadkowie.

– Sprawca jechał od strony ulicy Piastowskiej, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w barierki oddzielające jezdnię od chodnika. Wstępnie zostało to zakwalifikowane jako kolizja drogowa, ale trwają czynności wyjaśniające w celu ustalenia wiarygodności, kto kierował pojazdem, bo kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia – mówi nam Dariusz Rosiński, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Jak nieoficjalnie udało się nam ustalić, czarnym seatem leonem miał kierować 30-letni mężczyzna. Chwilę po zdarzeniu zaparkował on swoje auto na jednym z podwórek przy ul. Ofiar Katynia. Zeznania osoby, która przyznaje się do tej kolizji są rozbieżne z relacją świadków.

wjechał w barierki Brzeg