Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki są okazją dla złodziei

0

1 i 2 listopada większość z nas odwiedza groby bliskich. Za niespełna tydzień obchodzimy będziemy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki, jednak wiele osób przygotowuje się do „czasu zadumy” już wcześniej. Niestety jest to także czas zwiększonego ryzyka utraty naszego mienia.


– Wiele osób wybierze się na cmentarz już wcześniej, żeby posprzątać i przygotować groby bliskich. Zajęte sprzątaniem i zamyślone osoby, to dla złodziei idealny cel. Zabierajmy ze sobą tylko najpotrzebniejsze przedmioty, bo w rejonie cmentarzy również mogą pojawić się złodzieje – tłumaczy st. sierż. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Pamiętajmy, żeby nie zostawiać bez nadzoru torebek, portfeli czy telefonów. Uważajmy również na osoby w naszym otoczeniu. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, żeby stać się ofiarą złodzieja.

– Policjanci, także ci nieumundurowani, będą dbać o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie, ale nie zapominajmy o szczególnej czujności. Powinniśmy również uważać podczas korzystania z komunikacji publicznej, zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Pamiętajmy także o swoim bezpieczeństwie na drodze. Zapadający szybko zmierzch, opady deszczu i mgły znacznie ograniczając widoczność. Dlatego tak ważne jest używanie przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych. Osoba nie mająca odblasku widziana jest przez kierowcę z odległości około 40 metrów. Pieszego, który ma odblaski, kierowca widzi z ponad 100 metrów.