Pierwszy Orszak Trzech Króli w Lubszy

0

W sobotę 6 stycznia 2018r o godz. 15.00 w Lubszy odbył się Pierwszy ORSZAK TRZECH KRÓLI przy parafii pw. Nawiedzenia NMP. Całe wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą pod przewodnictwem Proboszcza Ks. Józefa Melera.


Po mszy barwny korowód przemaszerował ulicami Lubszy do ” żywej szopki” , zbudowanej na tą okoliczność przez naszych parafian, aby złożyć pokłon małemu dzieciątku. Zagościły w niej Święta Rodzina z płaczącym dzieciątkiem oraz zwierzęta, które sprawiły wielką radość wszystkim dzieciom i dorosłym. Z dachu szopki anioł głosił śpiewem radosną nowinę. W orszaku prowadzonym przez chorągiew trzech króli i gwiazdę betlejemską , aktorsko zaprezentowali się nie tylko trzej królowie jadący na bryczce, ale również archanioły wraz z aniołkami, pasterze, Herod, śmierć, diabły, wojsko ze sztandarami i strażacy z pochodniami.
Uczestnikom orszaku zostały rozdane korony, śpiewniki, naklejki i balony.
Po ulicznym kolędowaniu, wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na koncert kolęd, ciepły posiłek i słodki poczęstunek do świetlicy przy GOK w Lubszy, gdzie mogliśmy wysłuchać utworów w wykonaniu: Artist – Szymon Dobrzański, zespołów Lira i Teraz My oraz solistów Pauliny Nawrot, Kingi Skwarek, Aleksandry Tatarczuk, Jagody Bider, Sebastiana Dec, Weroniki Łowkis i Zuzanny Krzyżanowskiej.
Spotkanie koncertowe swoim przemówieniem i życzeniami noworocznymi rozpoczął Wójt Gminy Lubsza – Bogusław Gąsiorowski , który uraczył wszystkich ciepłym słowem, życzeniami oraz zasponsorowaną przez GOK w Lubszy gorącą grochówką.
Śpiewom, uśmiechom i oklaskom nie było końca.
Do tego niezwykłego wydarzenia przygotowywaliśmy się od września, staraliśmy się, aby każdy uczestnik orszaku przeżył te chwile w niecodzienny sposób. Chcielibyśmy podkreślić, że nasz trud pracy został wynagrodzony po stokroć, co potwierdziła bardzo duża liczba przybyłych gości ,za co serdecznie Państwu DZIĘKUJEMY !
Pragniemy również podziękować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły w zorganizowaniu tak pięknych chwil . W szczególności podziękowania kierujemy w stronę :
Proboszcza Ks. Józefa Melera, Wójta Gminy Lubsza pana Bogusława Gąsiorowskiego, pracowników GOK w Lubszy, wszystkich wykonawców muzycznych i solistów, strażaków OSP w Lubszy, zaproszonych gości oraz pozostałych uczestników naszego orszaku
Chcielibyśmy również zachęcić do uczestnictwa w kolejnych przygotowanych przez nas wydarzeniach w Parafii Lubsza , o których będziemy się starali informować Państwa na bieżąco.
Korzystając z okazji pragniemy złożyć Państwu najlepsze i najradośniejsze życzenia na cały 2018 rok.

Bóg zapłać za każde dobre słowo i serdeczność kierowaną w naszą stronę.
Zespół Parafialny w Lubszy

Gwiazda rozbłysła niebo goreje
Orszak wyrusza mając nadzieję
Że czeka na nas dziecię zrodzone
W żłóbku na sianku leży skulone
My za królami dziś podążamy
Jako wspólnota niesiemy dary
Mądrość i miłość , pokorę – męstwo
Dziś czeka na nas boże zwycięstwo
Radość niech duszę waszą przeniknie
Smutek i wrogość na zawsze zniknie
Matka dziewica dziecię zrodziła
W wielkim ubóstwie – „Ave Maryja „

Anna Łowkis