Święto Trzech Króli w Gminie Skarbimierz

0

Wspólne kolędowanie i okolicznościowe spektakle jasełkowe – między innymi takie propozycje wzbogacały msze święte i okolicznościowe spotkania związane ze Świętem Trzech Króli w Gminie Skarbimierz. Wydarzenia odbywały się m.in. w Skarbimierzu-Osiedle, Lipkach, Kruszynie i Żłobiźnie.


W kościele parafialnym w Skarbimierzu – Osiedle, po uroczystej mszy świętej, chór Cantate Domino zaprezentował spektakl jasełkowy i koncert kolęd. Chór przedstawił ten spektakl także w Kruszynie, w czasie corocznego, wspólnego kolędowania zorganizowanego przez sołtys wsi Annę Drozd. Następnie Jasełka zaprezentowano także po mszy świętej w Lipkach w dniu 7 stycznia 2018r.

Ciekawa inicjatywę zaproponowali mieszkańcom Żłobizny członkowie Stowarzyszenia Wilijki. Najpierw, w grudniu, przygotowano piękna szopkę, która znajduje się na początku wsi przy drodze z Wrocławia do Opola, a w Święto 3 Króli zaproszono mieszkańców miejscowości do wspólnego kolędowania. Śpiewano przez blisko dwie godziny. Częstowano pysznym ciastem i kawą lub herbatą. W spotkaniu przy szopce uczestniczyło około 60 osób, w tym wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit oraz ks. proboszcz Marcin Czerepach.

Andrzej Sowa