Ekipa TVN24 wyproszona ze spotkania minister edukacji z mieszkańcami Brzegu

9

Punktualnie o godz. 17:00 w Muzeum Piastów Śląskich rozpoczęło się spotkanie Anny Zalewskiej z mieszkańcami Brzegu. Minister Edukacji – dość niespodziewanie – wyprosiła z sali dziennikarzy TVN24.


– Ja jestem osobą publiczną, a państwo niekoniecznie. Później w różny sposób wykorzystywane są cytaty, więc bardzo państwu podziękujemy. Jeżeli będą pytania, to jeszcze jesteśmy do dyspozycji po spotkaniu, także do zobaczenia, bardzo wam dziękuję – powiedziała szefowa resortu edukacji.

Anna Zalewska mówiła także o ochronie wizerunku uczestników spotkania i braku akredytacji dziennikarzy wrocławskiego oddziału TVN24. Co ciekawe, jeszcze przed oficjalnym otwarciem debaty minister wystąpiła przed kamerami tej stacji telewizyjnej.

Dziennikarze TVN24 nie protestowali i opuścili salę. Nie chcieli komentować tego zajścia, jednak podkreślali, że to nie pierwszy raz, kiedy muszą wychodzić z otwartego spotkania polityków PiS organizowanego dla wszystkich i w miejscu publicznym.

 • kjusofnik

  Ta ekipa zachowuję się często (na tego typu spotkaniach) bezczelnie i nieprofesjonalnie. Nie dziwię się, że została wyproszona. Może nauczy cię w końcu zadawać merytoryczne pytania w sposób kulturalny.

 • Ludwik Krasowski

  A bez biletu was wpuszczą do kina ? Biletem dla dziennikarza jest akredytacja. Nie mieli- to POszli won.

 • Piotr Paweł Kwiatkowski

  Spokojnie zaczekam aż tę panią wyprosimy po wyborach. Za to co zrobiła moim dzieciom policzę się osobno.

 • Zgodnie z ustawą Prawo Prasowe, wszystko, co dzieje się w miejscach publicznych, może być rejestrowane przez dziennikarzy, niezależnie od tego, czy ktoś ich lubi – czy nie znosi. Nie rozumiem, dlaczego opuścili salę.

 • Supervisor maximal

  Myślenie nie boli..Po jakiego diabła oni tam przyszli???Aby zmontować następny propagandowy filmik ,jak to PiS okrada Polaków czy robi z nic wariatów….Czy ludzie tam protestowali w ich obronie???

 • Robert Lozowski

  Gonić te żydowskie tvn-y!

 • Michał Jóźwiak

  Bolszewik w każdym aktywiście pis.

 • Mieczyslaw Synowski

  Trzeba byc dziennikarzem i nikt ich nie bedzie wypraszał!!!

 • Danka

  Trochę to niemiłe nie uważacie? Coś jest do ukrycia w publicznym spotkaniu? Nie rozumiem tego