Opolski Ekspres Dęty w Brzegu i Grodkowie [fotorelacja]

0
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę (12.05) na stacji kolejowej w Brzegu oraz Grodkowie zatrzymał się specjalny pociąg – Opolski Ekspres Dęty. Pociąg wystartował w trasę z Kluczborka, po drodze zatrzymał się jeszcze na peronach w Bukowie oraz Opole Główne. Podczas IX edycji „Kolej na Orkiestrę, czyli Opolski Ekspres Dęty” mieszkańcy Brzegu i Grodkowa mogli wysłuchać wyjątkowego koncertu.


W składzie ekspresu zagrały trzy orkiestry: Orkiestra Politechniki Opolskiej, Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu oraz Grudzicka Orkiestra Dęta. Wszystkimi dyrygował Przemysław Ślusarczyk, opolski kompozytor, dyrygent, animator kultury i projektant „Kolei na Orkiestrę, czyli Opolskiego Ekspresu Dętego”.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Muzycy na stacji w Brzegu oraz Grodkowie po wykonaniu każdego utworu zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na wszystkich postojach zagrali znane utwory, mogące wpaść w ucho każdemu melomanowi.

Wśród utworów znalazły się międzyinnymi: „Pod Papugami”, „Lubię wracać tam gdzie byłem już”, „Stranger in Paradise”, „Tiger Rag”, „Sway”, motyw przewodni z filmów o agencie 007 James Bond. Oprócz tego na każdej stacji orkiestra zagrała dodatkowy utwór przypisany do niej. Dla Brzegu był to utwór „Wochenende und sonnenschein”, natomiast w Grodkowie „Hymnus Silesia”

Impreza została objęta honorowym patronatem rektora Politechniki Opolskiej oraz marszałka Województwa Opolskiego oraz Przewozy Regionalne. Partnerzy: gmina Grodków, gmina Murów, miasto Brzeg, miasto Kluczbork.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama