W Brzegu będą promować karmienie piersią

1
Reklama

Od soboty do piątku (26 maja – 1 czerwca) obchodzony jest Światowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Z tej okazji dwie lokalne aktywistki: Aleksandra Witkowska oraz Monika Oliwa, przygotują w Brzeskim Centrum Medycznym akcję promującą karmienie naturalne. Oprócz wykładu i wystawy tematycznej przeprowadzone zostaną warsztaty udzielania pierwszej pomocy noworodkom i niemowlętom.


– Wg raportu z 2015 r. w Polsce karmienie piersią zaraz po porodzie rozpoczyna 98% kobiet, ale już 6 tygodni później kontynuuje je tylko 46%, dlatego wsparcie kobiet chcących karmić swoim pokarmem jest tak ważne. Po raz pierwszy w Brzegu zorganizujemy akcję informacyjną z okazji Światowego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią. Wszystkie chętne panie będą mogły wziąć udział w bezpłatnych zajęciach, które odbędą się w sali konferencyjnej Brzeskiego Centrum Medycznego – mówi położna Aleksandra Witkowska, certyfikowany doradca laktacyjny.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

– Trzydniową kampanię promocyjną rozpoczynamy w poniedziałek 28 maja. O godzinie 17:00 zapraszamy na otwarcie wystawy z sesji fotograficznej karmiących mam w scenerii brzeskich zabytków. Następnie poprowadzimy wykład inauguracyjny pt. „Korzyści dla matki i dziecka płynące z karmienia naturalnego”. Dzień później o godz. 17:00 odbędzie się wykład pn. „Czy mam pokarm? Wskaźniki skutecznego karmienia”, a w środę (30 maja, również o godz. 17:00) pan Andrzej Wojnarowski poprowadzi warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy noworodkom i niemowlętom – opowiada o programie wydarzenia Monika Oliwa, promotor karmienia piersią.

Udział we wszystkich spotkaniach będzie bezpłatny. Dodajmy, że inicjatorkami i organizatorkami ŚTPKP w Brzegu są Aleksandra Witkowska i Monika Oliwa. Projekt wspiera Brzeskie Centrum Medyczne.

Reklama