Motocrossowcy zmierzą się w V Rundzie Mistrzostw Polski Strefy Południowej w Grodkowie

0

W najbliższą niedzielę (12.08) na terenie toru motocrossowego przy ul. Traugutta w Grodkowie odbędzie się V Runda Mistrzostw Polski Strefy Południowej w motocrossie. Motocross do Grodkowa powrócił w poprzednim roku po 17. latach przerwy, wówczas w nieoficjalnych zawodach wystartowało wielu zawodników i zawodniczek, a ryk silników przyciągnął wielu kibiców, którzy z wielką chęcią dopingowali zawodników.


Na przestrzeni lat 80. i 90. w Grodkowie między sobą rywalizowali najlepsi zawodnicy z kraju. Pasjonaci z Auto-Moto-Klubu w październiku 2017 r. przypomnieli, jak dawniej na torze w Grodkowie wyglądały wyścigi motocrossowe. W sierpniu 2018 odbędą się pierwsze oficjalne zawody zaliczane do Mistrzostw Polski Strefy Południowej

Spodziewamy się zawodników z całej Polski, w ten weekend na terenie naszego kraju nie odbywają się żadne inne zawody motocrossowe. Część z zawodników przybędzie z innych rejonów. Z całą pewnością potraktują oni swój udział w zawodach motocrossowych w Grodkowie jako trening – wyjaśnia Andrzej Seremet, prezes i zawodnik AMK Grodków.

Zawody rozpoczną się punktualnie o godzinie 12:00. Na starcie stanie ponad stu zawodników w różnym wieku. Na zawodników czeka rywalizacja w ośmiu kategoriach w których liczy się pojemność silnika, wszyscy będą mieli do pokonania po kilkanaście pętli na torze motocrossowym przy ul. Traugutta, który przez ostatni tydzień był przygotowywany pod wyścig. Tor nie uległ poważnym zmianom. Poprawione zostały jedynie dwa zakręty, które w październiku poprzedniego roku sprawiały trudności podczas „Pikniku Motocrossowego”.

W części południowej odbywa się łącznie siedem rund. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach motokrosowych, którzy zdobywają punkty zostają sklasyfikowani w klasyfikacji generalnej dla kategorii, w której brali udział. Oczywiście na starcie staną jedynie zawodnicy licencjonowani, nie tworzymy klasy „amator”, wszyscy kibice mogą spodziewać się o wiele wyższego poziomu, niż w zeszłorocznym „Pikniku Motocrossowym” – dodaje Seremet.

Wstęp na zawody jest darmowy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych już w najbliższą niedzielę (12.08).

Motocross powrócił do Grodkowa. Ryk silników przyciągnął wielu kibiców [fotorelacja]