Kandydaci Kukiz ’15 do rady powiatu przedstawili kolejne propozycje

0

Dziś (5 października), na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu odbyła się konferencja prasowa kandydatów Kukiz ’15 w wyborach samorządowych. Swoje pomysły zaprezentowali Tomasz Trzaska i Sylwia Roczniak, którzy powalczą o mandat radnych powiatowych. W pakiecie ich propozycji znalazło się m.in. utworzenie strefy handlu dla lokalnych producentów żywności oraz centrum obsługi interesantów ułatwiające załatwianie formalności.


– Nasz program, z którym przystępujemy do wyborów samorządowych przygotowaliśmy na podstawie spotkań z mieszkańcami naszego powiatu, czyli ludźmi którzy są zainteresowani poprawą funkcjonowania powiatu brzeskiego. Przede wszystkim chcemy zbilansować poziom wydatków, żeby nie zadłużać mieszkańców, a jeśli zajdzie już konieczność zaciągania wielomilionowych kredytów, to musimy wiedzieć, czy dana inwestycja jest słuszna i oczekiwana przez społeczność – mówi Tomasz Trzaska.

– Kolejną propozycja jest stworzenie profesjonalnego centrum obsługi interesantów, aby mieszkańcy powiatu brzeskiego mogli w jednym miejscu załatwić swoje sprawy, tak aby nie musieli chodzić do kilku budynków i różnych biur. Poszczególne wydziały zostałyby wyposażone w terminalne płatnicze, żeby móc uiścić opłatę na miejscu. Ponadto planujemy wydłużyć godziny pracy przynajmniej przez dwa dni w tygodniu, aby osoby pracujące, szczególnie poza Brzegiem, miały możliwość załatwienia swoich spraw bez konieczności brania urlopu. Dodatkowo chciałbym uruchomić możliwość składania wniosków przez internet – dodaje kandydat do rady powiatu.

Sylwia Roczniak dostrzega z kolei m.in. potrzebę kooperacji producentów żywności oraz aktywizację mieszkańców terenów wiejskich poprzez tworzenie nowych kół gospodyń.
– Przede wszystkim w oparciu o łańcuch pokoleń, tak aby budować pozytywne relacje rodzinne. Istotne jest utworzenie lokalnej kooperacji producentów zdrowej żywności z terenu powiatu brzeskiego. Chodzi o stworzenie strefy handlowej. Ważną kwestią jest także rozbudowa drogi powiatowej Kościerzyce-Czepielowice o ścieżkę pieszo-rowerową – mówiła kandydatka Kukiz ’15.