Wicepremier Jarosław Gowin zainaugurował kampanię wyborczą kandydatów Porozumienia

0
fot. Maciej Stępień / Radio Opole

Minister nauki i szkolnictwa wyższego przebywał dziś (11.10) z wizytą na Dolnym Śląsku. Jarosław Gowin spotykał się ze środowiskiem akademickim i samorządowym. Wicepremier znalazł także czas na wizytę w Brzegu, gdzie rozpoczął cykl spotkań na Opolszczyźnie.


– Odwiedziłem Wałbrzych, Świdnicę, Wrocław. Natomiast wizytą w Brzegu otwieram cykl spotkań w województwie opolskim. Jutro będę w Opolu, Nysie, i nie ukrywam, będę popierał dobrych kandydatów w wyborach samorządowych. Ci dobrzy, to niekoniecznie będą kandydaci Zjednoczonej Prawicy. My jesteśmy otwarci także na współpracę z dobrymi, bezpartyjnymi gospodarzami małych ojczyzn, chociaż w Brzegu moim zdaniem najlepszym kandydatem na gospodarza miasta jest obecny burmistrz pan Jerzy Wrębiak – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jarosław Gowin.

– Startujemy rzeczywiście z własną listą do rady miasta, ale ci kandydaci jednoznacznie popierają pana burmistrza Jerzego Wrębiaka. Mamy także listę do powiatu brzeskiego, ale to będzie lista, która po wyborach będzie ściśle współpracować z Prawem i Sprawiedliwością. PiS rządzi w powiecie brzeskim jako jedynym powiecie w całym województwie opolskim. To pokazuje, że w Brzegu prawica jest silna, a mam nadzieję, że po wyborach samorządowych będzie jeszcze silniejsza – dodaje minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Porozumienie Gowina jako ugrupowanie polityczne powstało w listopadzie 2017 roku, po przekształceniu Polski Razem. W Brzegu wystawia swoje listy wyborcze po raz pierwszy, jednak lider ugrupowania ma nadzieję, że ich kandydaci znajdą się w radach miasta i powiatu.

– Mamy znakomitych liderów. Liderem Porozumienia w powiecie brzeskim jest pan wiceburmistrz Tomasz Witkowski i jestem przekonany, że lista którą zbudował składa się z ludzi bardzo kompetentnych, energicznych, także ludzi młodych, a myślę, że takie świeże spojrzenie jest potrzebne w samorządach. To nie jest tak, że przyjechałem tutaj z nadzieją, że Porozumienie wygra te wybory, ale będziemy chcieli wprowadzić radnych i do rady miasta, i do rady powiatu. Mam nadzieję, że w jednym i drugim przypadku uda nam się stworzyć większość z Prawem i Sprawiedliwością – podsumowuje minister Jarosław Gowin.