Bezpłatne badanie serca dla wszystkich brzeżan.

0

Galeria Brzeg przy współpracy z Telemedycyną Polską, organizuje wyjątkowy dzień – Dzień Kobiet. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie wykonać podstawowe badania kardiologiczne oraz skonsultować się z lekarzem specjalistą i dietetykiem.


 

Brzeska odsłona ogólnopolskiego projektu „Zadbaj o swoje serce” odbędzie się w niedzielę, 8 marca br., w godzinach 10.00 – 18.00. w Galerii Brzeg. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie wykonać badanie EKG, zmierzyć poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi, a także zasięgnąć porad kardiologa i dietetyka.  Każdy będzie mógł dowiedzieć się jak zapobiegać nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze, które są głównymi czynnikami ryzyka prowadzącymi do poważnych chorób serca, takich jak zawał mięśnia sercowego czy choroba niedokrwienna.

– Tegoroczny Dzień Kobiet postanowiliśmy obchodzić w nietypowy sposób. Stawiamy na profilaktykę i promocję zdrowego stylu życia – mówi Anna Cieciuch, menadżer Galerii Brzeg.  – Stres, zła dieta, brak ruchu: to wszystko codziennie wpływa na nasz stan zdrowia, kondycję, samopoczucie. Namawiamy, by wraz z nami zrobić pierwszy krok i zadbać o swoje serce. To doskonały prezent, który każdy – nie tylko Panie – powinien sprawić samemu sobie – zachęca Anna Cieciuch.

– By jednak tradycji choć trochę stało się zadość, będą też kwiaty i upominki – dodaje Maciej Knyrek, dyrektor hotelu Best Western Plus Brzeg Centrum. – Nasz hotel startuje już za kilka tygodni. Trwają ostatnie prace wykończeniowe w Restauracji Chilli oraz Lobby Barze MaPa, miejscach do których od połowy kwietnia serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Brzegu i okolic – podkreśla dyrektor

fot. freeimages.com