Kryta pływalnia bez opłat dla uczniów z Brzegu

0
fot. MOSiR

Najpierw w trakcie ferii zimowych, a teraz w okresie wakacyjnym. Uczniowie z Brzegu, mogą korzystać z pływalni w wyznaczonych dniach bez opłat.  W poniedziałki, środy oraz piątki od godz. 14.00 do 15.00 uczniowie brzeskich szkół podstawowych i gimnazjalnych mogą bezpłatnie kąpać się w krytej pływalni.


 

– Zgodnie z decyzją Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, aby skorzystać z basenu, uczeń powinien mieć ważną legitymację szkolną.  Dzieci do lat 12, zgodnie z regulaminem pływalni, mogą kąpać się w obecności pełnoletniego opiekuna, dla którego wstęp jest odpłatny – informuje Tomasz Dragan, rzecznik UM w Brzegu.

Aquapark w Brzegu jest obiektem rekreacyjnym, w którym zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne. Gwarantują one wysoką jakość usług w zakresie pływania rekreacyjnego oraz małej hydroterapii. Obiekt wyposażony jest w system klimatyzacji zapewniający odpowiednią wilgotność i stałą temperaturę powietrza. Własna oczyszczalnia wody gwarantuje, że jakość jej odpowiada czystości wody pitnej. Atrakcją krytej pływalni jest zjeżdżalnia wodna o długości 64 metrów, która cieszy się dużym powodzeniem zarówno wśród dzieci jak też osób dorosłych. Dla najmłodszych gości udostępniony jest brodzik z wodą o temperaturze 31°C, małą zjeżdżalnią i parasolem wodnym.