GKS wygrał w Brzegu

0
1__Kopiowanie_.JPG

Derbowe spotkanie 22. kolejki opolskiej IV. ligi zakończyło się skandalem. W meczu Stali Brzeg z GKS-em Grodków doszło do walki na pięści.

Najważniejszym wydarzeniem derbów były jednak bramki. Pierwszą, już w 9. minucie, strzelił Krystian Kuśmiruk, który wykorzystał sytuację sam na sam z Dudzikiem. Drugie trafienie również było dziełem gości. Powracający na stadion w Brzegu, tyle że już w barwach GKS-u, Marek Zagóski wyłożył piłkę Porzeżyńskiemu, a ten dopełnił formalności.

Gospodarze obudzili się kilka minut przed przerwą. Ładnym srzałem zza pola karnego popisał się Kruk i po raz pierwszy w tym meczu Srebrniak musiał wyciągać piłkę z bramki. Pomimo późniejszych prób podopiecznych Mariusza Świtonia obrona GKS-u nie popełniła błędu i pierwsz połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem gości 2:1.

Druga połowa stała pod znakiem dominacji Stali. Wszystkie jej ataki kończyły się jednak na 20. metrze od bramki Srebrniaka. GKS odgryzał się kontrami, gdy po dalekich kopnięciach grodkowianie stawali przed szansą na podwyższenie swojego prowadzenia. W 55. minucie, po jednym z takich ataków, swoją okazję wykorzystał Łukasz Dziębowski, zmuszając Dudzika do kapitulacji po raz trzeci w tym meczu.

Gole dla Stali były zasługą grodkowskich obrońców. Tak, jak w 38. minucie, tak i 10. minut przed końcem defensorzy GKS-u na własne życzenie stracili bramkę, po bezsensownej stracie piłki. Dalsze próby doprowadzenia do remisu były bardzo nieskuteczne. Obraz nudy przerwał w samej końcówce spotkania cichy gong, po którym nokdownem popisał się Mateusz Posyniak. Drugi pas wagi lekkiej wylądował w rękach Dudzika, który już po ostatnim gwizdku znokautował napastnika gości.

Przykre, niesportowe wydarzenia nie zakłóciły jednak zasłużonej radości grodkowskich piłkarzy, którzy dzięki tej wygranej odbili się od dna ligowej tabeli. Porażka ściągnęłą Stal w dół. Teraz ma już tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

STAL BRZEG – GKS GRODKÓW 2:3 (1:2)

0:1 Krystian Kuśmiruk – 9.; 1:2 Michał Porzeżyński – 27.; 1:2 Bartosz Kruk – 38.; 1:3 Łukasz Dziębowski – 55.; 2:3 Tomasz Szczupakowski 80

STAL: Wojciech Dudzik – Piotr Józefkiewicz (73′ Andrzej Wolański), Rafał Ożóg, Łukasz Strząbała, Jarosław Hałas, Kamil Mazurkiewicz, Tomasz Mencel (64′ Mateusz Posyniak), Marcin Banowicz (26′ Wojciech Tatara, 80′ Adam Jakubowski), Bartosz Woźniak, Bartosz Kruk – Tomasz Szczupakowski. Trener Mariusz Świtoń.

GKS: Kasper Srebrniak – Michał Porzeżyński (65′ Grzegorz Maryszczak), Przemysław Porębski, Jarosław Doskocz, Tomasz Gardas, Paweł Witkowski, Krystian Kuśmiruk, Tomasz Paciorek (82′ Krzysztof Raś), Daniel Kownacki (90′ Paweł Grabowski), Marek Zagórski (90′ Maciej Śleziak), Łukasz Dziębowski. Trener Marcin Włodarczyk