Medale brzeżan na Mistrzostwach Polski

0

W Pruszkowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Impreza rozpoczęła się 4, a zakończyła 7 lipca.

Wiele medali i tytułów padło łupem wychowanków kolarskiej grupy Ziemia Brzeska prowadzonej przez Franciszka Moszumańskiego. Już pierwszego dnia mistrzostwo kraju w sprincie drużynowym mężczyzn U-23 wywalczyli brzeżanie Adrian Tekliński i Krzysztof Maksel, jeżdżący obecnie w barwach ALKS STAL GRUDZIĄDZ. Jako trzeci w ich zespole jechał Paweł Sarnecki.

Adrian Tekliński był również bohaterem drugiego dnia zawodów. Tekla wywalczył tytuł Mistrza Polski w konkurencji KEIRINU mężczyzn U-23. Tuż za podium, na czwartym miejscu zmagania ukończył Krzysztof Maksel. Dzień później Tekliński zdobył srebro w sprincie, Maksel wywalczył brąz.

Kolarze LMGKK Ziemia Brzeska również wrócili do domu z tarczą. Srebrne medale w OMNIUM i SCRATCH zdobył Andrzej Bartkiewicz,  Pszczolarski z Frantczakiem w MEDISONIE. Był też brąz Pszczolarskiego w wyścigu punktowym.

1. Wyniki 1 dnia:

3000 m indywidualnie juniorów: 11 miejsce Wojciech Malec; 13 m. Marek Łazarewicz.

Wyścig punktowy mężczyzn (180 okrążeń): brązowy medal Wojciech Pszczolarski; 7 m. Szymon Godras; 10 m. Paweł Pac; 18 m. Paweł Franczak.

Wicemistrzem Polski został Andrzej Bartkiewicz, zajmując drugie miejsce w wyścigu SCRATCH na dystansie 15 km (60 okrążeń); 11 m. Szymon Godras; 14 m. Wojciech Pszczolarski; 15 m. Dorian Bartkiewicz; 16 m. Paweł Pac; 17 m. Paweł Franczak; 18 m. Mateusz Majdanik.

Sprint drużynowy mężczyzn: 4. miejsce LMGKK Ziemia Brzeska 1 w składzie: Dorian Bartkiewicz, Andrzej Bartkiewicz, Szymon Godras;  7. miejsce LMGKK Ziemia Brzeska 2 w składzie: Mateusz Majdanik, Paweł Pac, Paweł Franczak.

2.      Wyniki 2 dnia:

–     1 m. Adrian Tekliński w KEIRINIE; 4 m. Krzysztof Maksel.

–     MADISON: 2 m. Ziemia Brzeska (Wojciech Pszczolarski i Paweł Franczak).

1. Wyniki 3 dnia:

–    SPRINT mężczyzn: 2 m. Adrian Tekliński; 3 m. Krzysztof Maksel.

–    OMNIUM (6 konkurencji): 2 m Andrzej Bartkiewicz; 11 m. Szymon Godras; 14 m. Wojciech Pszczolarski; 15 m. Dorian Bartkiewicz; 16 m. Paweł Pac; 18 m. Mateusz Majdanik.

–    Sprint drużynowy juniorów: 9 m. Ziemia Brzeska (Łazarewicz, Mrozek, Malec);

4.    Wyniki 4 dnia:

–    1000 m ze startu zatrzymanego juniorów: 6 m. Wojciech Malec; 10 m. Marek Łazarewicz; 18 m. Wiktor Mrozek; 20 m. Mateusz Mazepa;

Zaraz po MMP na torze Andrzej Bartkiewicz pojechał do Portugalii na Mistrzostwa Europy U-23. Trzy dni później, 10 lipca w kryterium ulicznym w Poczesnej k/Częstochowy Paweł Franczak był 4-ty. Franczak wystartował również w Pucharze Bałtyku o Puchar Prezydenta Kołobrzegu i ukończył go na 5 miejscu.

Najbardziej żal sprintu drużynowego. W półfinale z Stalą Grudziądz przytrafił się defekt Doriana Bartkiewicza, urwany łańcuch w jego rowerze sprawił, że potłukła się cała drużyna. W powtórzonym biegu jechaliśmy już tylko, aby dojechać – powiedział po mistrzostwach Franciszek Moszumański, trener brzeskich kolarzy.