Logo 728×90
Logo 728×90

Zapisy do przedszkola przez internet

DSC09731_cmyk__1600x1200_.jpg

 

Ruszają zapisy do brzeskich przedszkoli. Ponad tysiąc dzieci znajdzie w nich miejsce. 

 

Nowością dla rodziców, którzy chcę posłać swoje dziecko do przedszkola, będzie nabór w systemie elektronicznym. Od 21 marca będzie można wejść na stronę http://brzeg.przedszkola.vnabor.pl/ i zgłosić swoje dziecko do wybranego przedszkola. Należy wybrać przedszkole tzw. pierwszej preferencji oraz dwa inne, do których dziecko mogło by uczęszczać w przypadku braku miejsc w wybranym przedszkolu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 kwietnia. Zasady rekrutacji do wszystkich brzeskich przedszkoli są takie same. Nie będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszenia kart. 

- Jeśli ktoś internetu nie posiada, będzie mógł zgłosić się do dyrektora wybranego przedszkola, który udzieli stosownej pomocy – mówi Stanisław Kowalczyk, wiceburmistrz Brzegu. 

Rodzice, którzy zgłoszą dziecko elektronicznie, również będą musieli potwierdzić chęć zapisania dziecka do przedszkola w formie papierowej. 

- To jest potrzebne, aby potwierdzić te dane złożone przez internet – mówi Stanisław Kowalczyk. – Czasami może wystąpić błąd w kliknięciu i wysłaniu, a przy podpisaniu umowy i tak będziemy weryfikować te dane. Takie rozwiązanie sprawdziło się już w wielu innych miejscach w Polsce – dodaje. 

Zasady te dotyczą dzieci zapisywanych do przedszkola po raz pierwszy, jak również dzieci, których rodzice chcą zmienić przedszkole. Jednak w przypadku zmiany przedszkola istnieje ryzyko, że w przypadku braku miejsc w wybranej placówce dziecko nie zostanie przyjęte, a równocześnie traci miejsce w dotychczasowym przedszkolu. 

Ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkola nastąpi 13 kwietnia. Później rodzice będą mieli dwa tygodnie na potwierdzenie woli uczęszczania dziecka do przedszkola i podpisanie umowy. Ogłoszenie list dzieci przyjętych do przedszkola nastąpi 27 kwietnia. Wówczas okaże się również, ile będzie jeszcze wolnych miejsc. 

Istnieje też możliwość zapisania do brzeskiego przedszkola dziecka spoza Brzegu, jednak w takim przypadku rekrutacja prowadzona będzie dopiero po 30 września. Miejsce w przedszkolu znajdzie 1075 dzieci. ro

 

 

Podobne artykuły

0 komentarzy

  1. Anonim

    Opiekuńcze państwo to jakiś żart w Brzegu lepiej było wybudować przystań i stadion niż żłobek i przedszkola!!!!!!!!

    Odpowiedz
  2. Anonim

    Opiekuńcze państwo to jakiś żart w Brzegu lepiej było wybudować przystań i stadion niż żłobek i przedszkola!!!!!!!!

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *