Karolina Dorociak Księżną Brzegu! Znamy wyniki „bitwy o tron” księstwa brzeskiego

0

Dziś (30.04) na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich odbyły się wybory księżej lub księcia Brzegu. Uczestnicy „Książęcego Pikniku” mogli głosować na swojego kandydata do godziny 18:15. O koronę walczyli: Karolina Dorociak i Maciej Szczęsny.


 

Funkcję  Księcia Brzegu pełnili dotychczas Grzegorz Kapela (kadencja 2014 – 2015) i Jakub Rus (2015 – 2016). W tym roku, po raz pierwszy do wyborów zgłosić mogły się kobiety. Szansę tę wykorzystała Karolina Dorociak, która pokonała swojego kontrkandydata stosunkiem głosów 202 do 72 . Łącznie wydano 295 kart do głosowania (21 głosów nieważnych ).

– Dziękuję za wszystkie głosy. Będę godnie i z zaangażowaniem reprezentować nasze miasto i „urząd” Księżnej Brzegu  – powiedziała tuż po ogłoszeniu wyników pierwsza Księżna Brzegu.

Karolina Dorociak jest uczennicą jednej z brzeskich szkół średnich. Do jej zainteresowań należą m.in. kultura, poznawanie nowych miejsc i gotowanie. W wolnym czasie zajmuje się śpiewaniem, a jej ulubioną polską piosenkarką jest Renata Przemyk. Jako Księżna chciałaby promować brzeską młodzież, ale także piękno naszego miasta. Jej ulubionym miejscem w Brzegu jest amfiteatr miejski. Prywatnie uwielbia przebywać i rozmawiać z ludźmi. Jest osobą komunikatywną. Jak sama o sobie napisała: nie wyobraża sobie dnia bez uśmiechu i pozytywnego podejścia do życia.