Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu

Karolina Dorociak Księżną Brzegu! Znamy wyniki „bitwy o tron” księstwa brzeskiego

dni księstwa brzeskiego 2017

Dziś (30.04) na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich odbyły się wybory księżej lub księcia Brzegu. Uczestnicy „Książęcego Pikniku” mogli głosować na swojego kandydata do godziny 18:15. O koronę walczyli: Karolina Dorociak i Maciej Szczęsny.


 

Funkcję  Księcia Brzegu pełnili dotychczas Grzegorz Kapela (kadencja 2014 – 2015) i Jakub Rus (2015 – 2016). W tym roku, po raz pierwszy do wyborów zgłosić mogły się kobiety. Szansę tę wykorzystała Karolina Dorociak, która pokonała swojego kontrkandydata stosunkiem głosów 202 do 72 . Łącznie wydano 295 kart do głosowania (21 głosów nieważnych ).

– Dziękuję za wszystkie głosy. Będę godnie i z zaangażowaniem reprezentować nasze miasto i „urząd” Księżnej Brzegu  – powiedziała tuż po ogłoszeniu wyników pierwsza Księżna Brzegu.

Karolina Dorociak jest uczennicą jednej z brzeskich szkół średnich. Do jej zainteresowań należą m.in. kultura, poznawanie nowych miejsc i gotowanie. W wolnym czasie zajmuje się śpiewaniem, a jej ulubioną polską piosenkarką jest Renata Przemyk. Jako Księżna chciałaby promować brzeską młodzież, ale także piękno naszego miasta. Jej ulubionym miejscem w Brzegu jest amfiteatr miejski. Prywatnie uwielbia przebywać i rozmawiać z ludźmi. Jest osobą komunikatywną. Jak sama o sobie napisała: nie wyobraża sobie dnia bez uśmiechu i pozytywnego podejścia do życia.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *