Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Brzegu

0

Już w piątek 6. stycznia 2017 w Brzegu odbędzie się IV Orszak Trzech Króli. Po raz kolejny Brzeżanie będą mogli wziąć udział w największych ulicznych jasełkach. Barwny przemarsz zainaugurowany zostanie Mszą Świętą w kościele p.w. św. Mikołaja w Brzegu.


Msza święta w kościele św. Mikołaja odbędzie się w piątkowy poranek o godzinie 11:30. Tuż po niej, tj. o godzinie 12:30 uformowany zostanie orszak, który przejdzie ulicami naszego miasta. Uczestnicy przemarszu ok. godz. 13:30 pokłonią się żywej stajence, która przygotowana zostanie na Placu Polonii Amerykańskiej.

Tego dnia nie zabraknie również wspólnego kolędowania – ze Starostą Powiatu Brzeskiego. Na scenie zaprezentują się także uczniowie z brzeskich szkół średnich oraz Orkiestra Dęta z Żelaznej.

Organizatorzy przygotują dla uczestników pochodu korony, śpiewniki, czekoladki oraz gorącą herbatę. W tym roku odbędzie się także konkurs na najpiękniejszy dziecięcy strój orszakowy.

Do udziału w tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli zapraszają: Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Tomasza z Akwinu w Brzegu wspólnie ze Starostą Powiatu Brzeskiego Maciejem Stefańskim oraz Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem.