Wypadek w Lewinie Brzeskim. Metalowe trawersy przeszyły osobówkę [AKTUALIZACJA]

6

Dziś (6.04), kilka minut po godzinie 8:00 w Lewinie Brzeskim doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że metalowe trawersy zsunęły się z auta dostawczego i wpadły do osobówki. Kierowcę VW z obrażeniami głowy przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 


Do akcji ratowniczej zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej JRG z Brzegu i jeden OSP z Lewina Brzeskiego oraz zespół ratownictwa medycznego. Policja wyjaśnia okoliczności w jakich doszło do wypadku.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuowaniu kierowcy z uszkodzonego pojazdu. Poszkodowany został przekazany służbom medycznym i przetransportowany w miejsce lądowiska dla śmigłowca LPR – mówi Piotr Skarżyński z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

AKTUALIZACJA:

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto dostawcze stało zaparkowane. Kierowca VW uderzył w wystający, metalowy element.  Trawers przeszył osobówkę i spowodował u kierowcy obrażenia twarzoczaszki. 25-letni mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Opolu. Policjanci na miejscu zdarzenia sprawdzają, czy ładunek na aucie dostawczym był prawidłowo zabezpieczony – mówi nam sierż. szt. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że załadunek metalowych trawersów zakończył się chwilę przed wypadkiem. Kierowca auta dostawczego miał tłumaczyć policjantom, że oddalił się od pojazdu po element ostrzegawczy. Należy zaznaczyć, że dostawczy peugeot częściowo był zaparkowany na jezdni.

 

 • tera

  A z którego z komentarza wynika, że pisał to mieszkaniec Brzegu?

 • Brzezanin

  Przepraszam wszystkich Lewinian za Goscia, który Was obrazil.

 • Janek

  Ludzie ogarnijcie się

 • Mario

  Tak lewin miastem pijaków a brzeg to drugi Kraków

 • Gość

  tam jest 30 km na godzinę a kolega pomału nie jeździ !

 • Ciekawe czy policja sprawdziła ile on jechał i czy nie był pijany lub naćpany.teraz będą oskarżać kierowcę dostawczego. Młody jak by patrzył się gdzie jedzie to na pewno zauważył by auto.a nie od dziś wiadomo że Lewin brzeski znany jest z pijaków i ćpunków.