Zaproponował policjantom łapówkę. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

3

Policjanci z Grodkowa zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty, który na podwójnej linii ciągłej wyprzedzał radiowóz. Podczas kontroli, mundurowi w aucie znaleźli woreczek z marihuaną. W zamian za odstąpienie od czynności, 22-latek próbował wręczyć funkcjonariuszom 400 zł.


– W poniedziałek (15 maja) tuż po północy, policjanci z Grodkowa zatrzymali do kontroli kierowcę osobówki. Mężczyzna wyprzedził radiowóz w centrum miasta, na podwójnej ciągłej. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 22-latek nerwowo spoglądał na fotel pasażera. Mundurowi od razu sprawdzili co pochłonęło jego uwagę. Okazało się, że mężczyzna w paczce po papierosach ukrył zielony susz. Późniejsze badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana – wyjaśnia sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Chwilę po ujawnieniu narkotyków mężczyzna poprosił policjantów, aby ci przymknęli oko na to, co znaleźli w jego samochodzie. W zamian za odstąpienie od czynności zaproponował 400 złotych.

– 22-letni mieszkaniec Grodkowa usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat więzienia – tłumaczy oficer prasowy KPP w Brzegu.

chciał wręczyć łapówkę

fot. KPP w Brzegu

  • Mirka

    Po co policjantom 400zl :))))) Jakby dal 40 tys to moze by sie zastanowili. Policjanci to nie biedaki 🙂

  • Eee tam, zawiasy dostanie…
    Głupotę tylko zrobił z tymi 400zł… to nie te czasy, że na „flaszkę” da i myśli, że będzie wszystko ok…

  • gal anonim

    „tylko” 10? to juz 25 dajcie! śmiech na sali.. podejrzewam ze gdyby znaleźli tylko tzw „zielony susz” to wyrok byłby zbliżony.. Polska kraj absurdów