Budujemy Polskę uczciwą i solidarną

0

W całej Polsce trwają spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami naszego kraju. Czynimy to, bo chcemy słuchać tego, co mają nam do powiedzenia ludzie, a następnie przygotowywać takie rozwiązania, które będą odpowiedzią na te potrzeby i oczekiwania. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje składane nam przez Polaków. Potrafimy słuchać, a nasz program sukcesywnie i etapami realizujemy. Czas spotkań z Polakami to dla Prawa i Sprawiedliwości bardzo ważny i fundamentalny okres. Zbieramy Państwa propozycje i opracowujemy plan dla naszego kraju najlepiej odzwierciedlający potrzeby wszystkich mieszkańców Polski. Nie boimy się także wysłuchiwać głosów krytycznych, jeśli się takie zdarzają. Wszystko po to, by zmieniać nasz kraj na lepsze – co aktualnie czyni obóz Dobrej Zmiany.


– My chcemy budować Polskę równych szans, Polskę uczciwą i solidarną – powiedział w Gdańsku, podczas jednego ze spotkań Premier Mateusz Morawiecki. Dodał też, że Polska ma być wszystkich Polaków i jest to model, do którego dąży Rząd Prawa i Sprawiedliwości. Rzeczywiście przez wiele lat Polska była silna wobec słabych i słaba wobec silnych. To wszystko się zmienia. Rząd Prawa i Sprawiedliwości działa sprawnie i skutecznie. Przyjmowane są rozwiązania, na które Polacy czekali przez lata, bo najważniejsze jest dobro mieszkańców naszego kraju.

„Polska jest jedna”

Powoli zbliżamy się do półmetka trasy po Polsce pt. „Polska jest jedna”. Do tej pory nasze województwo odwiedzili: Premier Beata Szydło (Krapkowice), Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska (Brzeg), Marszałek Sejmu Ryszard Terlecki (Prudnik, Nysa), Jarosław Krajewski – członek Komisji Śledczej ds. Amber Gold (Głubczyce), Wojciech Zubowski – członek Komisji Śledczej ds. Amber Gold (Kluczbork, Namysłów), Stanisław Piotrowicz – przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości (Kędzierzyn-Koźle). Już w najbliższą niedzielę (27.05) odbędzie się spotkanie z przewodniczącym Ryszardem Czarneckim w Grodkowie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 w Izbie Pamięci grodkowskiego Ratusza. Warto zauważyć, że wszystkie nasze spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Co ważne, oprócz spraw ważnych dla całej Polski i wszystkich Polaków, poruszano na nich także wiele spraw lokalnych. Wszystko po to, by jak najlepiej opracować program dla Polski i skutecznie zmieniać na lepsze nasz kraj.

Potrzeba czasu

Każdy z nas ma świadomość, że nie da się nadrobić w ciągu dwóch, czy trzech lat wszystkich zaniedbań, które powstały przez dziesięciolecia. Robimy co możemy, by poprawić sytuację m.in. osób niepełnosprawnych. Zapewniamy także, że trud w wychowanie dziecka niepełnosprawnego jest przez nas niezwykle doceniany. Oczywiste jest dla nas także to, że rodzinom dzieci z niepełnosprawnościami należy się ogromny szacunek i wsparcie. Taki jest kierunek naszych działań, który realizujemy i będziemy realizować nadal.