Nowe kierunkowskazy dla pieszych i tabliczki adresowe na budynkach za 150 tys. złotych

0
fot. UM w Brzegu

Blisko 100 tabliczek informacyjnych pojawiło się na budynkach i na słupach w kilku miejscach Brzegu. To tzw. kierunkowskazy dla pieszych z oznaczeniem ważnych obiektów oraz tabliczki adresowe z nazwą ulicy i numerem budynku. Wartość tej inwestycji wyniosła ponad 150 tys. złotych.


– „System Informacji Miejskiej /SIM/ to, najogólniej mówiąc, oznakowanie miasta różnego rodzaju informacją ułatwiającą zorientowanie ludzi w przestrzeni miejskiej, nawigującą do wybranych obiektów oraz przybliżającą historię tych najbardziej wyjątkowych” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Urzędu Miasta w Brzegu.

– Jest to pierwszy etap wdrażania Systemu Informacji Miejskiej. Pozostałe działania będą prowadzone do 2023 roku i obejmują m.im. montaż tablic informacyjnych, planów miasta, tablic ogłoszeniowych i dla kierowców – mówi Sławomir Mordka, kierownik biura promocji w brzeskim magistracie.

Wykonanie i montaż 27 kierunkowskazów dla pieszych oraz 70 elewacyjnych tablic adresowych kosztowało 152 740 złotych. – „Elementy wykonane zostały ze stali malowanej proszkowo oraz z blachy aluminiowej oklejonej zadrukowaną cyfrowo folią odblaskową pierwszego typu i posiadają siedmioletnią gwarancję. Prace wykonała Firma „UTAL” Sp z o.o. z siedzibą w Gruszczynie – jeden z największych w Polsce producentów elementów SIM” – podkreśla UM w Brzegu.