Nowy skatepark w Grodkowie. Gmina pozyskała środki na nowe urządzenia

0
Skatepark w Grodkowie zdjęcie archiwalne fot.www.techramps.com

Nowy skatepark powstanie w bardzo dobrze znanym miejscu – obok placu zabaw w Parku Cegielnia. Skatepark zostanie wyposażony w nowe urządzenia pozwalające na bezpieczne użytkowanie i trenowanie jazdy na deskorolce. 


Gmina Grodków pozyskała środki z LGD Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej na operację pn. „Utworzenie skate parku w Grodkowie”. Nowy skatepark powstanie w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jeszcze parę lat temu fani deskorolki, hulajnogi, rolek czy BMX’a mogli wykonywać różne akrobatyczne triki na poprzednich urządzeniach. Od kilku lat znajdujące na wydzielonym placu rampy nie nadawały się do użytku ze względu na niebezpieczeństwo, jakie stwarzały ich użytkownikom z powodu ich uszkodzenia.

Planowany koszt całkowity nowych urządzeń wyniesie 148 759,57 zł, z czego dofinansowanie w kowcie 94 655,00 zł będzie pochodziło z przyznanych środków kwalfikowanych – około 63,63%. W wyniku realizacji projektu na wydzielonym placu powstanie skatepark, składający się z 6 urządzeń.