Wizyta w Heringsdorfie

0

Ostatni weekend przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Grodkowie uczestniczyli w wydarzeniach kulturalnych w zaprzyjaźnionym mieście Heringsdorf. Miejscowość ta jest od 20 lat miastem pertnerskim  Beckum (miasta partnerskiego z Niemiec). Delegacja uczestniczyła w kilku ważnych spotkaniach na terenie gminy Heringsdorf i w Świnoujściu, które bezpośrednio graniczy z tym miastem.


Spotkania dotyczyły omówienia sytuacji finansowej, problemów z jakimi spotykają się gminy, sposobów radzenia sobie z nimi, pomysłów na najbliższa przyszłość oraz współpracy miedzy samorządami i mieszkańcami.

Głównym wydarzeniem kulturalnym był udział w „BALTIC LIGHTS”, impreza podczas której spotykają się znane osobistości życia kulturalnego i biorą czynny udział w wyścigach psich zaprzęgów.

Dzięki gościnności Larsa Petersena – Burmistrza Heringsdorfu oraz krótkiemu spotkaniu z Panią Barbarą Michalską I Zastępcą Prezydenta Miasta Świnoujścia, delegacja wróciła z nowym bagażem doświadczeń, które postaramy się  wykorzystać na terenie gminy Grodków.