Policjanci poprowadzą debatę społeczną z mieszkańcami gminy Grodków

0
fot. archiwum

Funkcjonariusze z Grodkowa zapraszają mieszkańców gminy Grodków do udziału w debacie społecznej. Tematem rozmów m.in. będzie przestępczości narkotykowa wśród młodzieży. Mundurowi opowiedzą również jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i gdzie szukać kontaktu ze swoim dzielnicowym.


– Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia o godz. 10:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Warszawskiej 29. Podczas debaty przede wszystkim skupimy się na przestępczości narkotykowej wśród młodzieży. Posiłkując się „walizką narkotykową” podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę oraz jakie przedmioty, urządzenia i substancję znalezione u nastolatków powinny zaniepokoić rodziców i pedagogów. Powiemy również jakie zachowania naszych podopiecznych mogą być skutkiem zażywania substancji odurzających – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Podczas debaty zachęcimy również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pokarzemy jak z tego narzędzia korzystać i jakie zagrożenia można zgłaszać. Będziemy również mówić o pracy dzielnicowego i jego roli w społeczeństwie. Pokarzemy jak działa aplikacja Moja Komenda i gdzie jeszcze szukać kontaktu z dzielnicowym – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu.