Blues Party w Grodkowie. Swój koncert zagra Mike Russell

1
fot: http://www.mikerussell.de

Kolejne Blues Party w Grodkowie odbędzie się już w sobotę (07.04)! Tym razem na scenie grodkowskiego Domu Kultury wystąpi Mike Russell – pochodzący ze Stanów Zjednoczonych gitarzysta, który jest również wokalistą i kompozytorem.


Artysta opisywany jest jako połączenie Georga Bensona, Al Mac Kay z B.B. Kingiem. Muzyk tworzył wiele formacji. Był założycielem i współtwórcą zespołu Walter Forest, który grał muzykę na pograniczu jazzu i rocka. Zespół w latach 70-tych współpracował z Andym Warholem. Największym sukcesem Russella jako kompozytora była płyta „Black Woman” nagrana przez legendarną Glorię Taylor. Krążek został nagrodzony nagrodą Grammy.

W 1989 roku przeprowadził się do Europy i zamieszkał w Berlinie. Na koncertach granych na starym kontynencie występował między innymi z Eddym Harrisem, Billym Bangem i wieloma innymi. W 1995 roku występował z Black Heritage Orchestra, w której wokalistką była Mfa Kera (Madagaskar). Wspólnie wydali płytę, która dotarła do 10 najlepszych europejskich list przebojów świata.

W 1996 roku Mike Russell założył zespół o nazwie MIKE RUSSELL BAND, łączący jazzowo-soulowo-funkowe brzmienia. Występował z ikonami sceny muzycznej takimi jak: Eddie Harris oraz Billy Bang. W Polsce współpracował z wybitnymi polskimi muzykami, takimi jak: Wojciech Karolak, Leszek Cichoński czy też Zbigniew Lewandowski. Wspomaga też młodych utalentowanych muzyków, takich jak Kłos & Dąbrowski Project.

Bilety na grodkowski koncert Mike Russella, który odbędzie się już w sobotę (07.04) o godz. 20:00, dostępne są w siedzibie OKiR-u w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu). W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.