IV Edycja Gry Miejskiej w Grodkowie [fotorelacja]

0

Około 9 rano wystartowała IV edycja Gry Miejskiej w Grodkowie. Zabawa została zorganizowana w ramach Dni Grodkowa i jest jedną z atrakcji podczas tegorocznego Święta Miasta – 750 Lecia nadania praw miejskich.


Każda drużyna musiała składać się minimum z 4 członków. Najmłodsi uczestnicy byli uczniami szkół podstawowych. Gra toczyła się na 12. punktach, na których każda drużyna biorąca udział w zabawie miała do zaliczenia sześć zadań. Na wszystkich czekała masa różnych wyzwań.

Chcemy, aby dla wszystkich uczestnictwo w Grze Miejskiej w Grodkowie było przede wszystkim dobrą zabawą w której trzeba wykazać się różnymi umiejętnościami. W głównej mierze zadania opierały się na wyzwaniach, które wymagały sprawności fizycznej, ale nie zabrakło również takich w których trzeba było wykazać się logicznym myśleniem, czy wiedzą ogólną – opowiadała Alicja Biesaga jeden z organizatorów.

Do najciekawszych punktów należały stanowiska przygotowane przy jednostce Państwowej Straży Pożarnej, gdzie na uczestników czekały zadania sprawnościowe przygotowane przez strażaków. Natomiast w komendzie Straży Miejskiej trzeba było wysilić wzrok przy monitorach i wytypować wskazane miejsca które pokazywały kamery. W dwóch miejscach wzrok również był niezbędny bo potrzebne były do oddania strzałów. W parku koło Poczty Polskiej strzelano z wiatrówki do małej tablicy strzeleckiej, natomiast przy placu LOK strzelali z karabinów na kulki do wyznaczonych celów.

Każde z zadań, jakie mieliśmy do wykonania spodobały się nam, nie sprawiły większej trudności, przeżyliśmy świetne doświadczenia. Najważniejsze w dzisiejszej grze to nasza ekipa, która była zgrana i z wielką radością wykonywała wszystkie zadania na naszej trasie – mówiła Sandra, jedna z uczennic Liceum Ogólnokształcącego, uczestniczka Gry Miejskiej. – Najwięcej trudności sprawiło nam zadanie, w którym musieliśmy całym zespołem przeprawić się kilka metrów przed siebie w specjalnych nartach. Utrudnione zadanie miała pierwsza osoba, która musiała założyć zbroję średniowiecznego rycerza – dodała Martyna. Obie przyznały, że udział w Grze Miejskiej to wspaniała zabawa i wyraziły chęć udziału w przyszłorocznej edycji.

Wśród startujących zespołów pojawiły się również dwie ekipy z Gniewkowa. Gniewkowo to miasto w woj. kujawsko-pomorskim, wielkościowi przypomina Grodków. Goście z Kujawsko-Pomorskiego postanowili pojawić się w Grodkowie, ponieważ ich miejscowość również obchodzi w tym roku 750-lecie nadania praw miejskich. Przyjezdni byli zachwyceni, z możliwości uczestnictwa w Grze Miejskiej, jak również wspólnego świętowania z Grodkowianami.

Wyniki:

Trasa I Trasa II
1. Pchełki 1. SPQR Korpus Gniewkowo
2. Myszki 2. Szalone Bananki
3. Atomówki 3. II Zespół z Gniewkowa