Wakacje w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie

0

Wakacje w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie upływają bardzo aktywnie. Propozycja dla dzieci i młodzieży jest różnorodna. Można wybierać między zajęciami muzycznymi, rekreacyjnymi, sportowymi, plastycznymi.


Ciekawą propozycją okazały się wakacyjne warsztaty artystyczne. Instruktor Ewa Kałuzińska zaproponowała każdego dnia inną technikę, w której dzieci i młodzież mogła spróbować swoich sił. Studium rysunkowe architektury w plenerze, mała forma rzeźbiarska w masie modelującej, tworzenie kartki urodzinowej z morskim motywem techniką scrapbookingu, studium malarskie martwej natury.

A ostatniego dnia warsztaty streetart, poprzedzone krótkim wykładem, na temat różnic między wandalizmem a graffiti, podczas których każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać część wspólnego graffiti techniką szablonu. Zwieńczeniem warsztatów artystycznych była wystawa powstałych prac, by rodzina i przyjaciele mogli zobaczyć efekty działań młodych twórców.

Zajęcia zgromadziły 39 uczestników z miasta i okolic. Jak mówi prowadząca, warsztaty już od 4 lat cieszą się sporym zainteresowaniem. Forma kursu lub warsztatu wyjątkowo się sprawdza podczas wakacji. Zajęcia były całkowicie bezpłatne. To jeszcze nie wszystkie atrakcje, które OKiR przygotował dla mieszkańców Grodkowa.

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Domu Kultury w Grodkowie www.okir.pl lub na fb.

Galeria: