„Srebrne Pasmo” dla chóru INOX z Grodkowa

0

1 kwietnia 2017r. chór INOX z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie zdobył „Srebrne Pasmo” w kategorii szkół podstawowych na Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, który odbył się w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku.


Chór INOX działa w programie „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, której tegorocznym tematem są „Opowieści chóralne”, nieprzerwanie już od kilku lat dzięki ścisłej współpracy Urzędu Miasta w Grodkowie i Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Chór pod dyrekcją Wiesława Jakubowskiego zaprezentował się w opowieści pt: „Wędrówką życie jest człowieka”, na którą składały utwory: „The Bus Song” (utwór a’capella), „We wtorek po sezonie” (w układzie na dwa głosy), utwór obowiązkowy pt. „Legenda o smoku” oraz opowieści dyrygenta chóru o różnych aspektach ludzkiej wędrówki.

Podsumowaniem tegorocznego przeglądu było wykonanie przez wszystkich jego uczestników utworów „Hymn III Tysiąclecia” oraz „Gaude Mater Polonia”. Tegoroczny przegląd stał na bardzo wysokim poziomie i był podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy chóru w kolejnej edycji programu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska” oraz realizacji innowacji pedagogicznej „Od chórzysty do solisty”.