W Skorogoszczy znaleziono ładunek wybuchowy

0

W czwartek, 23. listopada, około godziny 15:30, podczas prac ziemnych związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej w Skorogoszczy (przy ulicy Kolonia) natrafiono na niezidentyfikowany obiekt kształtem przypominający ładunek wybuchowy.


Niezwłocznie poinformowano o tym fakcie Komisariat Policji w Lewinie Brzeskim, który przekazał informacje o znalezisku odpowiednim służbom saperskim. Dzień później, tj. w piątek 24. listopada, obiekt został zidentyfikowany. Jak się okazało przypuszczenia były trafne, bowiem zgodnie z ekspertyzą znaleziony przedmiot to głowica pocisku zawierająca w sobie około 30kg materiału wybuchowego.

W celu bezpiecznego przewiezienia obiektu koniecznym było ewakuowanie mieszkańców okolicznych budynków w promieniu 100m. Cała akcja przebiegła jednak niezwykle sprawnie. Warto tu podkreślić, że za zabezpieczenie i wywiezienie głowicy odpowiedzialni byli brzescy saperzy i pomagający im funkcjonariusze Policji z Lewina Brzeskiego, którzy potrzebowali około 30 minut, by akcję przeprowadzić i zakończyć.

Niebezpieczny przedmiot został wywieziony z miejsca, w którym został znaleziony, a mieszkańcy – bez szwanku – mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.