Niezwykły prezent od Świętego Mikołaja

0

Tradycyjnie już, od kilku lat, uczniowie edukacji wczesnoszkolne PSP w Lewinie Brzeskim otrzymują od Świętego Mikołaja niezwykły prezent. Tak było i w tym roku. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do kina „Helios” do Opola. I tak w kolejnych dniach od 1 do 6 grudnia klasy wyjeżdżały do kina, by tam obejrzeć piękną i wzruszającą bajkę pt. „Pierwsza gwiazdka”


Jednym z głównych bohaterów jest mały i odważny osiołek o imieniu Bo, który tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody oraz gołębia.

Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma innymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce stają się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o narodzinach Jezusa i pierwszych Świętach Bożego Narodzenia.

Bajka wprowadziła wszystkich nas w magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do Lewina Brzeskiego.

Renata Filipecka