I Jarmark Wielkanocny w Lewinie Brzeskim

0

Tradycje świąt Wielkiej Nocy są w Polsce niezwykle bogate. Każdego roku, właściwie w większości gospodarstw domowych pojawiają się piękne pisanki, palmy wielkanocne, czy wyjątkowe baby. W tym roku, w Lewinie Brzeskim można było „na żywo” spotkać się z tradycją – za sprawą I edycji Jarmarku Wielkanocnego.


Jarmark odbył się w niedzielę 18. marca na lewińskim Rynku. Organizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim. Główną atrakcją wydarzenia były przepiękne i kolorowe stoiska wielkanocne. Ci, którzy w niedzielę 18.03 znaleźli chwilę czasu i odwiedzili Jarmark z pewnością nie byli zawiedzeni.

Rękodzieło artystyczne, potrawy wielkanocne, piękne ozdoby – to tylko niektóre z elementów, które podziwiać można było na stoiskach, które zaprezentowano w samo południe. Wystawcami w trakcie Jarmarku były stowarzyszenia gminne, takie jak: Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im”, Towarzystwo Przyjaciół Lewina, Stowarzyszenie „Szerokie horyzonty”, Stowarzyszenie „Buszyce na nowo”. Swoje stoiska zaprezentowały także sołectwa z Gminy Lewin Brzeski oraz osoby prywatne prezentowały własne rękodzieła, możliwa była również degustacja potraw lokalnych prywatne.