Serce za serce

0

17. października na ręce Wójta Gminy Lubsza Bogusława Gąsiorowskiego wpłynęły podziękowania mieszkańców Gminy Szubin i burmistrza Artura Michalaka za pomoc finansową w usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy.


Dla przypomnienia, po sierpniowych nawałnicach, jedną z gmin, która ucierpiała najmocniej w wyniku niszczycielskiej siły żywiołu była Gmina Szubin. Na los potrzebujących mieszkańców nie była obojętna Gmina Lubsza, która szybko podjęła decyzję o przekazaniu pomocy finansowej dla potrzebujących. Za pomoc otrzymała niedawno wzruszające podziękowania.

Jak podkreślił Wójt Gminy Lubsza podziękowania te skierowane są na równi dla wszystkich mieszkańców gminy płacących podatki oraz dla Rady Gminy i Wójta. Lubsza przekazała Gminie Szubin środki w wysokości 10 tysięcy złotych. Do podziału tych środków zobowiązana została działająca w Szubinie opieka społeczna, której zadaniem było bezpośrednie przekazanie pieniędzy najbardziej poszkodowanym.

Za takie wsparcie należą się słowa uznania, a takich nie zabrakło w liście z podziękowaniem, w którym Burmistrz Szubina Artur Michalak nie krył olbrzymiej wdzięczności za pomoc mieszkańcom swojej gminy: – „Państwa ofiarność i zaangażowanie utwierdziły nas wszystkich w przekonaniu, że w trudnych chwilach nasze społeczeństwo może liczyć na bezinteresowną pomoc. Łączę serdeczne wyrazy szacunku i wdzięczności”. – przekazał włodarz Szubina.