Spotkanie szefowej MEN z Sekcją Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Dolnego Śląska

0

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przybyła w asyście minister Elżbiety Witek do siedziby dolnośląskiej „Solidarności”, by w na jeden dzień przed Świętem Edukacji Narodowej rozmawiać z przedstawicielami oświatowej „Solidarności” na temat zmian w prawie oświatowym i karcie nauczyciela. Nie zabrakło także wątków poświęconych, m.in. szkole w Skarbimierzu-Osiedle.


13. października, w spotkaniu z minister Zalewską, uczestniczyli członkowie Międzyregionalnej Rady Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Sekcji Dolny Śląsk i Śląsk Opolski. Nie zabrakło także dolnośląskiego kuratora oświaty Romana Kowalczyka. Minister zapoznała przybyłych związkowców ze zmianami w prawie oświatowym oraz proponowanymi zmianami w karcie nauczyciela. Następnie w trakcie blisko trzygodzinnej debaty, Zalewska odpowiedziała na setki pytań. Jak przeczytać można na stronie dolnośląskiej Solidarności, nie na wszystkie odpowiedzi udało się usłyszeć zadowalające odpowiedzi.

Przedstawicielami województwa opolskiego i brzeskiej oświatowej „Solidarności” byli nauczyciele z powiatu brzeskiego Jacek Hargot oraz Marek Suflita. Związkowcy przedstawili, m.in. trudną sytuację nauczycieli pracujących w gminie Skarbimierz na podstawie wygranych wyroków sądowych jakie wytoczyli Gminnemu Zespołowi Szkół w Skarbimierzu-Osiedle.

W trakcie spotkania padały także pytania dotyczące, m.in. podwyżki płac nauczycieli. Odpowiedź minister Zalewskiej była jednak, mówiąc delikatnie, mało zadowalająca. Co ważne jednak, szefowa resortu edukacji obiecała związkowcom kolejne spotkanie i debatę.