„Anielskie Skrzydła” – premiera zespołów artystycznych GBP Skarbimierz.

0

Blisko 600 widzów, przez dwa dni odwiedziło progi Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu. Wszystko za sprawą pierwszej w tym roku premiery, którą zaprezentowały dzieci z sześciu zespołów artystycznych Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu. „Anielskie skrzydła”, bo pod takim tytułem zaprezentowano spektakl, zachwycał wspaniałymi choreografiami, kostiumami i kunsztem aktorskim młodych wykonawców.


W piątek i sobotę 16-17 lutego 2018r. hala sportowa przy biurze GBP w Żłobiźnie stała się prawdziwą sceną teatralno – muzyczną z piękną scenografią, światłami i pełnym nagłośnieniem. To właśnie na deskach tej sceny, dzieci z najmłodszych grup teatralnych „Maluszki”, „Na końcu tęczy” i „Wierszaki” oraz z najmłodszych grup tanecznych „Miminki”, „Urwisy” i „Princeski”, zaprezentowały widowni piękny spektakl o przyjaźni, o pomocy drugiemu człowiekowi, o dobrych uczynkach, które zawsze warto czynić. Emocji było co nie miara. Zarówno młodzi artyści, wspierający ich aktorzy z Teatru Seniora ze Skarbimierza, instruktorzy jak i widownia bardzo emocjonalnie odbierali występ. Wszystko jednak okazało się ogromnym sukcesem. Maleńki anioł, starając się pomóc ludziom w różnych sytuacjach, w końcu otrzymał tytułowe skrzydła, a stało się tak dzięki wsparciu i przyjaźni innych aniołków i dorosłych aniołów.

Spektakl przygotowali instruktorzy GBP Skarbimierz: Aleksandra Stempniak (scenariusz, reżyseria, przygotowanie teatralne), Justyna Mencel (choreografia, przygotowanie taneczne), Krzysztof Kowalczyk (scenografia, oświetlenie, plakat) i Tomasz Jabłoński (realizacja dźwięku). Kostiumy przygotowały: Irena Bednarek i Małgorzata Dziura, a za pomoc scenograficzno – techniczną odpowiedzialny był Kazimierz Wojdyła.

Na widowni nie zabrakło gości specjalnych, tj. m.in. Wójta Gminy Skarbimierz Andrzeja Pulita, Przewodniczącego Rady Gminy Skarbimierz i Piotra Szkody, Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka, dyrektora Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu Grażyny Burskiej, dyrektora Przedszkola „Poziomka” w Skarbimierzu Moniki Ochyry, kierownika przedszkola i nauczycieli z GZS w Skarbimierzu, przedstawicieli sponsorów.

– Dziękujemy im oraz wszystkim innym ludziom, którzy wspierają działalność biblioteki w każdej dziedzinie a uśmiech dzieci z zespołów amatorskiej twórczości artystycznej w czasie spektakli niech będzie dla nas wszystkich największa nagrodą. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom biblioteki za duże zaangażowanie przy przygotowaniu spektaklu. Na kolejną premierę, tym razem kolejnych grup wiekowych zapraszamy w połowie marca br. – przekazał Andrzej Sowa, dyrektor GBP Skarbimierz.