Stracił prawo jazdy za jazdę po pijaku i znów wsiadł za kierownicę nietrzeźwy

0

W środę (22.11), policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. 37 i 44-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego w organizmie mieli po 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo, młodszy z mężczyzn spowodował kolizję drogową.


– Zgłoszenie o pierwszej interwencji oficer dyżurny odebrał tuż po godzinie 14:00. Z przekazanych informacji wynikało, że w centrum miasta doszło do kolizji. Policjanci ustalili, że kierujący mitsubishi nie zachował ostrożności i uderzył w jadącą przed nim toyotę. Szybko się okazało, że 37-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie miał 2,5 promila alkoholu – informuje Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Należy zaznaczyć, że mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy. Z policyjnej bazy danych wynika, że stracił je miesiąc temu – również za kierowanie pod wpływem alkoholu.

– Kilka godzin później w jednej z miejscowości w gminie Lubsza patrol ruchu drogowego zauważył kierującego motorowerem. Jego sposób jazdy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Badanie alkosensorem potwierdziło przypuszczenia policjantów. 44-letni mężczyzna w organizmie miał 2,5 promila alkoholu – dodaje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba.

Obaj nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę odpowiadamy za swoje życie i zdrowie oraz innych uczestników ruchu. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo zagrożone karą więzienia i wysoką grzywną. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiej osobie dalszą jazdę, zabrać mu kluczyki i zadzwonić pod numer alarmowy 997 lub 112.