Włamali się do busa i skradli elektronarzędzia. Właściciel pozostał bez pracy

0

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (7-8 stycznia) w Brzegu przy ul. Rybackiej. Nieznani sprawcy wybili szybę w aucie, weszli do przestrzeni załadunkowej i ukradli sprzęt budowlany. Łupem złodziei padły m.in.: wkrętarki, piły, zgrzewarka i zestawy narzędziowe.


Właściciel straty oszacował na kwotę ponad 4.000 złotych. Co gorsze, młody przedsiębiorca pozostał bez pracy, bo bez elektronarzędzi nie jest w stanie wykonać żadnego zlecenia.

– W poniedziałek (7.01) około godz. 11:00 zauważyłem, że szyba w tylnych drzwiach jest wybita. Ktoś w nocy splądrował auto pozostawione na parkingu. W środku znajdowały się narzędzia. Skradziono dwie wkrętarki (firmy Guild i Dewalt), dwie szlifierki kątowe marki Bosch, młot wyburzeniowy Hilti, pilarkę kątową Guild (tzw. ukośnica), piłę spalinową Erman, dwie skrzynki z narzędziami , w tym jedną metalową firmy Stanley, zestaw kluczy w walizce Guild oraz zgrzewarkę do rur z tworzyw termoplastycznych firmy Pansam – wylicza poszkodowany mieszkaniec Brzegu.

Policja przyjęła zawiadomienie i prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Właściciel skradzionego sprzętu prosi o pomoc w ustaleniu sprawców. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu może kontaktować się z poszkodowanym pod numerem tel. 661-941-963. Poniżej publikujemy zdjęcie, na którym widoczne są niektóre skradzione elektronarzędzia.