Policjanci wzięli pod lupę przejścia dla pieszych

0
fot. KPP w Brzegu

Funkcjonariusze z Brzegu wspólnie z kolegami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu przeprowadzili działania dla poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przyglądali się zachowaniom pieszych, rowerzystów i motorowerzystów oraz temu, jak kierowcy postępują względem niechronionych.


– W ubiegłą środę w ramach policyjnych działań NURD policjanci egzekwowali stosowanie się uczestników dróg do obowiązujących przepisów. W rejonie przejść dla pieszych funkcjonariusze egzekwowali od kierowców prawa pieszych do bezpiecznego przejścia, ale również sprawdzali, czy piesi nie wbiegają na „zebry” – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Pamiętajmy, że niebezpieczne jest wchodzenie na jezdnię zza pojazdu. Apelujemy również, aby kierowcy jadący lewym pasem bezwzględnie zatrzymywali się przed przejściem. To sytuacje, kiedy pojazd na prawym pasie już się zatrzymał i ustępuje pierwszeństwa pieszemu – tłumaczy oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Dodajemy, że policjanci rozdawali również elementy odblaskowe i zachęcali pieszych oraz rowerzystów do ich noszenia. Szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne, a poza terenem zabudowanym ograniczona widoczność powodują, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego szczególnie są narażeni na niebezpieczeństwo.