Zatrzymani za włamania, paserstwo i posiadanie narkotyków

0

Kryminalni z Brzegu zatrzymali trzech mężczyzn. 30-latek i 32-latek są podejrzani o kradzieże z włamaniami. Ich łupem padły między innymi pieniądze, papierosy i słodycze. Straty, jakie spowodowali szacuje się na 30 000 złotych. Trzeci z zatrzymanych to 34-latek, który będzie odpowiadać za paserstwo. Wszyscy zatrzymani mają związek z przestępczością narkotykową. U najstarszego z mężczyzn śledczy zabezpieczyli blisko 80 gramów amfetaminy i marihuany. Sprawa podejrzanych trafi teraz do sądu.


W lutym policjanci z Brzegu odebrali kilka zgłoszeń o kradzieżach i włamaniach w mieście. Zawiadomienia dotyczyły lokali gastronomicznych i handlowych.

Sprawą zajęli się śledczy, którzy zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ich operacyjne ustalenia pozwoliły na wytypowanie dwóch mężczyzn mogących mieć związek z włamaniami. Na początku marca podejrzani zostali zatrzymani. To 30-letni i 32-letni mieszkańcy miasta. Ich łupem padły między innymi pieniądze, słodycze i papierosy. Straty jakie spowodowali swoim działaniem to blisko 30 000 złotych. Straszy z zatrzymanych usłyszał pięć zarzutów w związku z kradzieżami i włamaniami, młodszy jeden. Dodatkowo okazało się, że mężczyźni mają związek z przestępczością narkotykową. Obaj posiadali po kilka gramów amfetaminy. Obaj byli wcześniej karani za podobne przestępstwa. Grozi im teraz nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W związku ze sprawą, śledczy zatrzymali trzeciego mężczyznę. To 34-latek, który w mieszkaniu posiadał przedmioty pochodzące z włamań. Okazało się, że on także ukrywał narkotyki. W mieszkaniu podejrzanego kryminalni zabezpieczyli blisko 80 gramów amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty o paserstwo i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.