Nowa metoda oszustów. Złodziej odurzył „perfumami” i okradł 33-latkę

0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu ostrzegają mieszkańców regionu przed nową metodą oszustów. Jako przykład podają zdarzenie z Kędzierzyna-Koźla, gdzie sprawca odurzył kobietę nieznaną substancją, a następnie ją okradł.


– W środę (18 kwietnia), w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim mężczyzna podający się za sprzedawcę perfum zapukał do mieszkania 33-latki i zaoferował jej do sprzedaży kosmetyki. Kiedy kobieta powąchała „perfumy” straciła przytomność. Złodziej wykorzystał tę chwilę i okradł jej mieszkanie. 33-latka straciła ponad 2 500 złotych. Na miejscu przestępstwa policjanci zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Kryminalni pracują nad zatrzymaniem sprawcy – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Miejmy się na baczności, kiedy do naszych drzwi zapuka obca osoba. Nie ważne, czy chce nam sprzedać perfumy, dywan, czy cokolwiek innego. Pamiętajmy o tym, że oszuści cały czas zmieniają metody swojego działania i dlatego zawsze należy być czujnym i ostrożnym. Zachowajmy uwagę i zdrowy rozsądek. Zawsze też, kiedy jesteśmy świadkami lub ofiarami oszustwa jak najszybciej zgłaszajmy to na policję pod numery alarmowe 997 i 112 – dodaje policjantka.