Policjanci podsumowali długi majowy weekend. 18 kolizji i 3 pijanych kierowców

0
fot. archiwum

W tym roku wiele osób rozpoczęło długi majowy weekend już od 27 kwietnia. Dla policjantów był to jednak czas wytężonej służby, bowiem działania kontrolno-prewencyjne na drogach trwały aż 10 dni. W powiecie brzeskim doszło do 18 kolizji, ale na szczęście obyło się bez wypadków z udziałem osób poszkodowanych.


– Od 27 kwietnia do 6 maja w powiecie brzeskim doszło do 18 niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również do kontroli 3 nietrzeźwych kierowców, którzy stracili już swoje uprawnienia, a ich sprawy trafią do sądu – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Funkcjonariusze patrolowali drogi powiatu brzeskiego zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i drogach lokalnych. Zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami, czy mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Tegoroczna aura sprzyjała kierowcom, którzy nie mieli powodu narzekać na ograniczoną widoczność lub zmienne warunki atmosferyczne. W naszym powiecie było bezpiecznie, nikt nie odniósł poważnych obrażeń – podsumowuje oficer prasowy KPP w Brzegu.