Złodziej elektronarzędzi ujęty „na gorącym uczynku”

0

Mężczyzna podejrzany o usiłowanie kradzieży trafił w ręce brzeskich policjantów. 57-latek został ujęty przez właściciela posesji, kiedy z garażu wynosił elektronarzędzia. Mieszkaniec powiatu brzeskiego usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.


– Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z miejscowości w gminie Skarbimierz. Tuż przed godziną 22:00 oficer dyżurny z brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży. Z przekazanych informacji wynikało, że właściciel posesji ujął mężczyznę, którego zastał na swoim podwórku. Ten miał z jego garażu wynosić elektronarzędzia – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Przed posesją zastali właściciela wraz z podejrzewanym i przygotowanymi do kradzieży przedmiotami. Jak ustalili mundurowi, zaniepokojony hałasem mężczyzna wyszedł przed dom i zauważył mężczyznę, który z jego garażu wynosił wkrętarkę. Do kradzieży przygotował sobie także przedłużacz. Wartość przedmiotów, które miały paść łupem 57-latka, poszkodowany wycenił na 1 000 złotych.