Pies Graffi znów wytropił narkotyki. 25-latek przewoził haszysz

0
fot. KWP W Opolu

W poniedziałek (24.09), kryminalnych z Brzegu i funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu zatrzymali na brzeskim odcinku autostrady A4 mieszkańca Prudnika. Pasażer busa wracał z Holandii, a w swoim bagażu przewoził haszysz. Na trop narkotyków wpadł Graffi, specjalnie wyszkolony pies.


– Do zatrzymania 25-latka doszło 24 września o godzinie 8:00 na brzeskim odcinku autostrady A4. To wtedy kryminalni z Brzegu wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Opola postanowili sprawdzić swoje operacyjne ustalenia. Wynikało z nich, że podróżujący z Holandii pasażer busa miał posiadać narkotyki – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Kiedy funkcjonariusze zauważyli na autostradzie wytypowany pojazd, zatrzymali go do kontroli. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Wyszkolony do poszukiwania narkotyków pies wskazał na jeden z bagaży podróżujących osób. W nim funkcjonariusze ujawnili pudełko z podejrzaną substancją. Badanie pokazało, że jest to blisko 20 gramów haszyszu – dodaje policjantka.

Zatrzymany mężczyzna tłumaczył, że narkotyki z Holandii przywiózł przez przypadek. 25-latek usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu środków odurzających, do którego się przyznał. Grozi mu do 5 lat więzienia.