„Kulturalne wakacje 2017” – kolejny spektakl i kino plenerowe

0

Trwa akcja wakacyjna Brzeskiego Centrum Kultury, pn. „Kulturalne wakacje 2017”. W ramach akcji, już w czwartek (10.08) na Placu Polonii Amerykańskiej zorganizowany zostanie kolejny spektakl uliczny dla dzieci. W sobotę 12.08.2017 widzowie będą mogli wziąć udział w kolejnym seansie pod gołym niebem w Parku Wolności.


W ramach akcji „Kulturalne wakacje 2017” BCK realizuje od lipca szereg przedsięwzięć kulturalnych, w tym: warsztaty artystyczne, zajęcia, spektakle uliczne, koncerty i kino plenerowe. W sobotę 05.08.2017, w Parku Wolności tłumy brzeżan mogły obejrzeć film, pt. „Lato w Prowansji”. Wszystko wskazuje na to, że formuła kina plenerowego niezwykle przypadła mieszkańcom miasta do gustu, bo nawet sami organizatorzy mile zaskoczeni byli ogromnym zainteresowanie widzów projekcją.
Przed nami kolejne wakacyjne wydarzenia. Już w czwartek (10.08) o godzinie 16:00 na Placu Polonii Amerykańskiej zaprezentowany zostanie kolejny spektakl uliczny. Widowisko skierowane jest do najmłodszych mieszkańców miasta. Sami aktorzy występować będą w towarzystwie swoich lalek. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać historię niesfornego Ignacego, który niezbyt lubił szkołę. Widowisko, pt. „O Ignacym, który nie lubił szkoły” zagrane zostanie pod gołym niebem, a wstęp i udział w imprezie jest bezpłatny.
W weekend BCK po raz kolejny powróci do Parku Wolności. Już w sobotę 12.08 o godzinie 21:30 na terenie przy siedzibie Nadleśnictwa Brzeg, zaprezentowany zostanie kolejny film. Warto zauważyć, że noc z 12 na 13 sierpnia jest Nocą Spadających Gwiazd i tego wieczoru na niebie zobaczyć będzie można spadające Perseidy – szacuje się, że nawet około 100 na godzinę! Jeśli noc będzie tak magiczno-kosmiczna, to i film musi nawiązywać do tematyki gwiezdnej. BCK postawiło zatem na najnowszą część „Gwiezdnych wojen”. Widzowie zupełnie bezpłatnie obejrzeć będą mogli film, pt. „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. Szykuje się prawdziwa gratka dla miiłośników kina scie-fi, w przepięknym krajobrazie największego z brzeskich Parków.
I tym razem, dla wygody widzów udostępnione zostaną wygodne leżaki, kocyki i karimaty, jednak z uwagi na ich ograniczoną ilość, organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą swój własny koc lub leżak. W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy.
Choć do końca wakacji 2017 zostało jeszcze trochę czasu i do końca sierpnia BCK zorganizuje jeszcze sporo wydarzeń i akcji, to na stronie instytucji, tj. www.bck-brzeg.pl znaleźć można już pierwsze zapowiedzi spektakli i koncertów, które odbędą się w nowym sezonie artystycznym – 2017/2018. Jedno jest pewne – jesienią, podobnie jak i w czasie wakacji – w BCK będzie się działo! Zachęcamy do śledzenia strony www oraz fanpaga w portalu facebook: fb.com/brzeskiecentrumkultury.

KinoPark łotr1 _brzeg24 wakacje teatr lalkowy bck _brzeg24