Dzieje się! Czyli kolejne jesienne wydarzenia kulturalne w Brzeskim Centrum Kultury

0

50-ty sezon artystyczny w Brzeskim Centrum Kultury trwa w najlepsze. Przed nami kolejne wyjątkowe wydarzenia kulturalne. Już w najbliższy weekend (13-15.10) w BCK odbędzie się m.in. koncert Teresy Werner, VIII Dni Kultury Kresowej (współorganizowane przez BCK). Przed nami także kolejny koncert, który odbędzie się w ramach festiwalu Drum Fest (16.10), a w sobotę i niedzielę 21-22.10 przyjdzie czas na uroczyste obchody 50-lecia BCK. Przedstawiamy kalendarium wydarzeń.


Już w piątek 13.10.2017 o godz. 19:00 na Dużej Scenie Brzeskiego Centrum Kultury swój koncert zagra niekwestionowana gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej. Szerokiej publiczności dała się poznać dzięki takim przebojom jak, np. „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała”, czy „Kocham swoje morze”. Mowa o Teresie Werner, która wystąpi ze swoim jedynym koncertem w Brzegu. Bilety dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej oraz online na stronie www.eventim.pl.

Dzień później, tj. w sobotę 14.10.2017 o godz. 17:00 rozpoczną się VIII Dni Kultury Kresowej, które potrwają dwa dni. Pierwszego dnia, wydarzenia wpisane w obchody święta kultury kresowej odbywać się będą w sali widowiskowej BCK. Na scenie wystąpi między innymi chór „Echo Kresów” z Kędzierzyna-Koźla. Widzom, z programem, pt. „Wesele u ciotki Bandziuchowej” zaprezentują się także artyści z Klubu 1. Pułku Saperów w Brzegu. Dzień później, tj. w niedzielę 15.10.2017 świętowanie rozpocznie się od Mszy Św. w intencji Kresowiaków, która odbędzie się o godz. 13:00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu. Następnie o godz. 14:30 przyjdzie pora na spotkanie z autorami literatury kresowej w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, tj. z profesorem Stanisławem Nicieją, który opowie o swojej serii „Kresowej Atlantydy” oraz Tomaszem Berezą, przedstawicielem IPN w Rzeszowie, autorem książki, pt. „Uwikłanie – Wspomnienia z Podola 1939-1945”. Nie zabraknie także przepysznych dań kuchni i możliwości ich degustacji. Wydarzenia wpisane w VIII Dni Kultury Kresowej, honorowym patronatem objął Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Wstęp bezpłatny.

W niedzielę (15.10) na ekranie Kina Centrum w BCK o godz. 15:30 i 18:00 zaprezentowany zostanie film, pt. „Teraz i w godzinę śmierci”. Bilety dostępne będą w BCK 30 minut przed rozpoczęciem każdego z seansów.

Poniedziałek 16.10.2017 będzie artystycznym przedłużeniem weekendu, a jednocześnie rozpoczęciem świętowania tygodnia 50-lecia Brzeskiego Centrum Kultury. Tego dnia o godz. 19:00 na Dużej Scenie BCK zrealizowany zostanie bowiem kolejny koncert w ramach Festiwalu Drum Fest. Brzeskiej publiczności zaprezentuje się wyjątkowo energetyczna trójka artystów, tj. Russel Gilbrook, Davey Rimmer i Matt Pearce, którzy zagrają pod szyldem Power Trio. Warto zauważyć, że Russel Gilbrook i Davey Rimmer to muzycy, którzy tworzyli legendarną, brytyjską grupę Uriah Heep, której największe przeboje, takie jak, np. „July Morning” czy „Lady in Black” do dziś usłyszeć można we wszystkich rozgłośniach radiowych na całym świecie. Muzycy zaprezentują brzeżanom swój drum&bassowy projekt prezentujący fenomen sekcji rytmicznej Uriah Heep. Bilety na koncert dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej.

W weekend 21-22.10.2017 przyjdzie pora na Uroczystą Galę Jubileuszową z okazji 50-lecia Brzeskiego Centrum Kultury. W ramach Gali zaprezentowany zostanie specjalnie przygotowywany spektakl muzyczny, w którym wystąpią artyści BCK, sekcje taneczne, grupa Antytemat Productions oraz zaproszeni goście. Spektakl odbędzie się o godz. 18:00 w sobotę (21.10) oraz o godz. 17:00 w niedzielę (22.10). Wstęp na podstawie wejściówek, które dostępne będą od piątku 13.10.2017 w Punkcie Informacji Turystycznej.

Więcej o wydarzeniach odbywających się w BCK przeczytać można na stronie www.bck-brzeg.pl oraz facebook.com/brzeskiecentrumkultury.