Amory w zamkowych salach. Muzycznie o miłości i Świętym Walentym

0

Mistrzowski duet – pianisty Macieja Kieresa i wokalistki Anny Żebrowskiej – rozgrzał serca publiczności na specjalnym Koncercie Walentynkowym w piastowskich wnętrzach.


O miłości może śpiewać każdy i wszędzie. Ale z pewnością „zakochane nuty” mało gdzie brzmią tak dobrze, jak w piastowskich wnętrzach. A skoro sale książęce zobowiązują, to nie mogło obejść się bez artystów z górnej półki muzycznej. Tym razem organizatorzy wieczoru – Starosta Brzeski Maciej Stefański, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Kowalczyk i Dyrektor Muzeum Dariusz Byczkowski – postanowili zaprosić wrocławskich artystów w osobach Macieja Kieresa i Anny Żebrowskiej. Pianista jest znany z wspierania akompaniatorsko wielu gwiazd polskiej estrady, a głównie z wieloletniego towarzyszenia pianistycznego dla Violetty Villas. Anna Żebrowska natomiast to mistrzyni sztuki wokalnej, udzielająca się artystycznie na wielu festiwalach, a także kompozytorka i autorka tekstów. W swojej twórczości sięga do dorobku takich sław jak m.in. Anna Jantar. A skoro inspiracje muzyczne naszych gości sięgają twórczości Villas i Jantar, to nie mogło zabraknąć oczywiście kompozycji tych artystek. Trzeba przyznać, że nasi goście z zadania muzycznego wywiązali się fantastycznie. Na tyle wspaniale, że publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami i nie chciała wypuścić z zamkowych sal.

W trakcie koncertu Wicedyrektor Muzeum Anna Techmańska wprowadziła publiczność w historyczne wątki związane z tradycją Św. Walentego. Natomiast muzycznie gości rozgrzał młody wirtuoz akordeonu Grzegorz Kuryła.

Po koncercie Starosta wspólnie z Dyrektorem przygotowali słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników koncertu. Dodajmy, że wydarzenie zostało przygotowane przy współorganizacji Joanny Widawskiej, znanej mistrzyni skrzypiec i propagatorce wieczorów muzycznych w naszym mieście.

Ale to nie koniec zamkowych propozycji muzycznych w tym miesiącu. Otóż już 27 lutego zapraszamy na pierwszy w tym roku cykl koncertów z cyklu Wieczorów Lisztowskich. Szczegóły już wkrótce.

Nie ma miłości bez zazdrości – śpiewała niegdyś diva polskiej estrady Violetta Villas