27. Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest na Zamku Piastów Śląskich

0

Już wkrótce miłośnicy muzyki usłyszą brzmienia z całego świata podczas międzynarodowego festiwalu perkusyjnego. Mieszkańcy Brzegu będą mogli uczestniczyć w drugim i siódmym dniu 27.Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest. Muzyczne show odbędzie się 18 i 26 października br. o godz. 19:00 na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.


Odbywający się rokrocznie festiwal na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych m.in. województwa opolskiego. W programie wydarzenia przewidziano wiele koncertów, warsztatów instrumentalnych, recitali solowych oraz konkursów perkusyjnych. Muzyczna impreza skierowana jest do szerokiego grona odbiorców.

Każdy znajdzie coś dla siebie, a uczestnicy festiwalu usłyszą dzieła muzyki klasycznej, jazzowej, etnicznej, a także rockowej, w tym m.in. występ duetu Anny Amarela & Miguelo Delgado, którzy przedstawią brzeżanom utwory z pogranicza jazzu, bolero ,soul ,fado i chilloutu.

Anny Amarela urodziła się w Brazylii a kształciła w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Francji. Od piętnastu lat występuje na scenach całego świata oraz współpracuje z wieloma znanymi artystami, jest także twarzą marki EL TALLER DE LA VOZ LIBRE. Pochodzący z Sevilli kompozytor i gitarzysta Miguel Delgado ma w swoim dorobku liczne występy oraz cztery solowe płyty. Współpracował z takimi sławami jak John Scotfield, Philip Catherine, Paul Gill czy Miguel Vargas.