Marek Błoch ponownie najlepszy

0

W tegorocznej edycji plebiscytu N.T.O. na najpopularniejszego nauczyciela wychowania fizycznego w finale wojewódzkim przedstawiciel powiatu brzeskiego, grodkowianin Marek Błoch był poza konkurencją , zwyciężył głosami czytelników pewnie i bezapelacyjnie. W poprzedniej edycji zwyciężył również w powiecie brzeskim, dostając się do finału.


Nasz bohater, to nauczyciel wychowania fizycznego w PSP Jędrzejów, miejscowości położonej nieopodal Grodkowa z którą zresztą jest związany życiowo i zawodowo, wypełniając swoją misję krzewienia i wychowania poprzez kulturę fizyczną .W oświacie przepracował już 35 lat.

Praca wuefisty w dzisiejszych czasach to zadanie trudne, bo jak zachęcić młodzież do jakichkolwiek zajęć ruchowych? Nie jest to zadanie proste, ale w wypadku Marka Błocha osiągalne, który ze swoimi podopiecznymi potrafi znaleźć wspólną nić porozumienia, która po jakimś czasie rozkwita niczym najpiękniejszy kwiat. Zadowolenie i satysfakcja oraz radość płynąca z tej współpracy napełnia serca wszystkich uczniów i rodziców czego dowodem jest „ORDER UŚMIECHU” którego właścicielem jest właśnie nauczyciel z Jędrzejowa.

„Nasz Marek” tak zapewne powiedzieliby jego wychowankowie, to usposobienie spokoju, tytanicznej pracy i skrywania emocji, to człowiek któremu w stu procentach należało się to wyróżnienie . Marek Błoch to współzałożyciel „Ruchu Olimpijskiego” na terenie gminy Grodków, organizator biegu przełajowego „Biegula” który cyklicznie rok w rok odbywa się na przełomie miesiąca maja i czerwca i gromadzi coraz więcej uczestników co najbardziej cieszy.

Ponadto Marek Błoch to organizator wielu imprez sportowych jak choćby ogólnopolskie zawody w badmintona , unihokeja czy koszykówki oraz wielu innych. Nauczyciel z Jędrzejowa jest wszędzie tam gdzie jest zdrowy duch sportu, bo szczerze kocha sport i go rozumie, bo sam swój duży kawałek życia poświęcił na uprawianie piłki ręcznej, nożnej, czy bieganiu któremu jest wierny do dnia dzisiejszego. I dlatego będąc tak blisko swoich ukochanych dyscyplin sportowych rozumie swoich ukochanych uczniów, którzy w dowód uznania oddali na niego głos.