Śniadanie mlekiem i śmiechem płynące…

0

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywny styl życia. Uczniowie klasy II”a” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 wiedzą to bardzo dobrze. Razem z wychowawcą panią Eweliną Gromadzką zagłębili się w temat dbania o własne zdrowie, w tym także zdrowego odżywiania.


Najpierw rozmawiali o tym jak należy dbać o zdrowie tworząc mapę myśli, układali zdrowe jadłospisy, poznali piramidę żywienia i pracując w grupach wykonali własne plansze przedstawiające produkty na odpowiednich jej piętrach. Nie zapomnieli jak ważny dla zdrowia jest śmiech, bo przecież śmiech to samo zdrowie, dlatego wspólnie zasiedli do „kuchcikowego” stołu, aby zjeść pyszne, zdrowe śniadanie. Na stole pojawiły się płatki owsiane, gryczane, jaglane, kukurydziane, suszone owoce, ziarna słonecznika, dyni, błonnik, a do tego wszystkiego odżywcze mleko i jogurty. Wszyscy wzajemnie się częstowali, a niektórzy mieli okazję po raz pierwszy spróbować np. błonnika czy płatków gryczanych. Okazało się, że wszystko było znakomite!

Śniadanie było pyszne, a w grupie smakowało jeszcze lepiej. Uśmiechom i wspólnym żartom nie było końca. Dzieci teraz już wiedzą, że zdrowe śniadanie wcale nie musi być niesmaczne – wręcz przeciwnie – chrupkie, słodkie i po prostu przepyszne!

Ewelina Gromadzka